Je Twitter na prodej? Akcie jsou ještě za dobrou cenu

14:12 | Ne Ro | Diskuze

Akcie Twitter (NYSE:TWTR)  zažily během posledních několika týdnů výraznější posílení z 16 USD na 21 USD, nicméně poté poklesly k hodnotě 18 USD. Ve středu pak akcie opět s optimismem namířily zpět k hodnotě 20 USD.

Foto: Esther Vargas

 

Tentokrát se nejedná o spekulaci, že bývalý výkonný šéf Microsoftu (NASDAQ:MSFT), Steve Ballmer, a saúdský princ Alwaleed Bin Talal chtějí společnost převzít. Oživení teďka pro změnu vyvolaly komentáře spoluzakladatele Twitteru, bývalého předsedy představenstva a výkonného ředitele společnosti, Evana Williamse. Když byl dotázán na možnost, co by se dělo, kdyby chtěl společnost někdo odkoupit, odpověděl, že by management musel zvážit možnosti a vybrat z nich tu správnou.

Zdroj: SA

Čili, dá se z tohoto jeho výroku usuzovat, že společnost zvažuje prodej? Koneckonců každá společnost je na prodej. Otázkou je najít tu správnou cenu. Nicméně v případě Twitteru to pomalu začíná znít spíše jako ano. Anebo alespoň jako možné ano. Nemělo však vedení společnosti prodej zvažovat již dříve - třeba vloni, než právě teď?  Vždyť by se prodej tehdy býval mohl uskutečnit za vyšší cenu. Před rokem se totiž akcie společnosti pohybovaly okolo 28 USD, což mohlo znamenat lepší prodejní podmínky.

Analytik Bob Peck se letos 3. srpna vyjádřil, že aktuálně nelze očekávat skoupení většinového podílu ve společnosti. Ale co nebylo, může být nyní. Možná by Twitter měl zvažovat prodej. Co když se totiž třeba růst počtu uživatelů nezrychlí a tržby neporostou? Stagnující společnosti nebývají atraktivní pro davy kupců. Je však zřejmé, že odprodej v době, kdy se akcie pohybují blízko minima, může být bolestivý jak pro investory, tak i pro management.

Zdroj:SA
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.