Je Procter & Gamble příliš velký na úspěch? Akcie společnosti v sestupu

10:56 | wa pe | Diskuze

Vrcholní představitelé firmy Procter & Gamble Co, výrobce známého pracího prostředku Tide a dalších čistících prostředků do domácnosti, by měli zvážit rozdělení společnosti, které by mohlo pomoci zvednout její nízkou výkonnost, jsou přesvědčeni ve finančním týdeníku Barron's.

Ilustrační foto, Piotr Halka

 

Tato „radikální akce“ by společnosti z ohijského Cincinnati dala šanci lépe bojovat se svou mnohem „agilnější“ konkurencí, jak tento týden dále uvádí Barron's. Procter & Gamble se potýká se slabou výkonností a její akcie na to od počátku roku reagovaly již 17% poklesem.

Rozdělení by investorům umožnilo investovat do společností rostoucích z menšího základu. Odhadovaná hodnota samostatných částí Procter & Gamble se pohybuje na úrovni 90 USD za akcii. Pro srovnání, nynější hodnota titulu je poze 75 USD za akcii.

Zdroj:Barron's
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.