Je načase kupovat akcie Amazon.com?

04.05.2016 10:45 | wa pe | Diskuze

Amazon.com má za sebou mimořádně úspěšný minulý rok a nedávno se uznáním na adresu jeho výkonného ředitele, Jeffa Bezose netajil ani Warren Buffett. Proč nyní kupovat akcie AMZN?

Foto: Public Domain

Na tuto otázku se tento týden pokusil odpovědět analytik z Piper Jaffray, Gene Muster. Podle jeho názoru zůstane pozice Amazonu jakožto maloobchodního giganta ještě dlouho neohrožená. Společnosti se úspěšně daří zvyšovat komfort jejích zákazníků zaváděním prémiových služeb, které zajišťují dodávku zboží ve stejný den, či dokonce do hodiny od provedení objednávky. Kromě toho se Amazon výrazně prosazuje na poli cloudových služeb se svými Amazon Web Services. Ty budou podle analytika stabilním motorem růstu po celé následující desetiletí.

Z jiného úhlu pohledu se na pozici společnosti pokusil podívat investiční konzultant Jan Kniffen, který zdůraznil vzájemný konkurenční potenciál mezi Amazon a tradičními kamennými obchody na čele s řetězcem Wal-Mart (WMT). Zatímco Wal-Mart omezuje prostor pro další růst Amazon, internetový obchod pro změnu výrazně redukuje ziskovost kamenných obchodů, které musí jít se svými cenami dolů, aby zůstaly konkurenceschopné, vysvětlil Kniffen.

 

 

Zdroj:BNZG, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.