Je čas zvednout kotvy! Kterých akcií se zbavit a do čeho investovat právě teď?

06:07 | Ne Ro | Diskuze

Investiční manažerka z Gradient Investments si je jistá, kam bude investovat.

Foto: Public Domain

Ohodnocení akcií utilit čili distributorů energií a jiných akcií s nízkou volatilitou se vyšplhalo příliš vysoko, míní Mariann Montagne, analytička společnosti Gradient Investments. Sledujeme-li letošní vývoj akciového trhu, vidíme tu známou věc: Investiční fondy nemovitostí, utilit a dalších akcií s lákavými dividendami se očividně velice vyplácejí. Při pohledu na růst portfolia se však může objevit nutkání přehodit už výhybku někam jinam. 14 z 27 investičních fondů nemovitostí obsažených v indexu S&P 500 vykazují výnos od počátku roku do 11. srpna 12 % i více, s reinvestovanými dividendami. Telekomunikačnímu odvětví vládnou se svými vysokými dividendami společnosti AT&T Inc. (výnos 31 % dosud během letošního roku) a Verizon Inc. (s celkovým výnosem 20 %). Odvětví utilit vykazuje 17% výnosnost.

Měli jsme silnou pozici v investičních fondech nemovitostí, pak jsme ji o něco stočili, nicméně stále považujeme některé investiční fondy nemovitostí za atraktivní, sdělila Mariann Montagne v rámci interview 11. srpna.

 

Myslíte si, že víte o akciích víc než ostatní? Zkuste naši zábavnou vědomostní hru a napište si o svou odměnu.

  

Společnost Gradient Investment se sídlem v Arden Hills v americkém státě Minnesota, zprostředkovává investiční management a spravuje okolo 1 miliardy USD aktiv prostřednictvím investičních poradců. Portfolio společnosti - orientované jak na příjem, tak i na růst - mělo počátkem roku dividendový výnos 3,86 %. V důsledku růstu cen akcií a upuštěním od utilit a dalších akcií s nízkou volatilitou, orientovaných na příjem, výnos portfolia klesl na přibližně 3,4 %. Montagne se domnívá, že útěk investorů směrem k výnosům může pokračovat a dodává, že hodnota akcií s nízkou volatilitou se přespříliš zvedla na to, aby byly atraktivní. Je toho názoru, že 4% výnosnost z utilit je příliš malá na to, aby portfolio vystavovala tržním rizikům. Hodnota utilit obvykle neroste, zvláště ne tehdy, když se pohybuje ukazatel výnosnosti na 20letých maximech, dodává. Akcie ze sektoru distributorů energií (utilit) na indexu S&P 500 se v průměru obchodují za 20,3násobek zisků za posledních 12 měsíců. Ukazatel výnosnosti v sektoru utilit je nejvyšší od počátku roku 2000.

Montagne se teď poohlíží spíše po akciích s vyšší volatilitou, přičemž vypichuje pět společností, v nichž aktuálně vidí dobrou investiční příležitost:

Společnost

Odvětví

Cena / odhad analytiků, očekávání zisku na akcii v roce 2017

Růst obratu na akcii za posledních 12 měsíců

Celkový výnos od počátku tohoto roku do 11. srpna

Pinnacle Financial Partners Inc.

regionální banka

15,3

23 %

5 %

PNC Financial Services Group Inc.

významnější banka

11,5

1 %

-9 %

Adobe Systems Inc.

tvůrce programů

20,7

24 %

8 %

Skyworks Solutions Inc.

výrobce polovodičových součástek

11,0

8 %

-11 %

Bunge Ltd.

výrobce zemědělských komodit a mlynářství

10, 8

-14 %

-3 %

Zdroj: FactSet

Jakožto jeden z relevantních ukazatelů byly zvoleny tržby na akcii spíše než růst tržeb.

 

Pinnacle Financial Partners

Bankovní společnost sídlící v Nashvillu v americkém státě Tennessee, s celkovou výší aktiv 9,7 miliard USD k 30. 6. 2016. V červenci proběhla akvizice společnosti Avenue Financial Holding. Sloučená hodnota aktiv 10,5 miliard USD. 14 filiálek v okresech státu Tennessee.

Společnost zvýšila tržby na akcii o úctyhodných 23 % během uplynulých 12 měsíců do doby, než fúzovala.

Trh v Nashvillu roste a ceny spolu s ním. Příliv mladých lidí vede k stavbě nových domů a bankovní společnost Pinnacle je do tohoto růstu zapojena prostřednictvím nabízených půjček na byty i komerčních půjček.

PNC

Forward P/E poměr PNC Financial Services Group Inc. ve výši 11,5 se zdá ve srovnání s ostatními velkými regionálními bankami v USA výhodný, ačkoli takzvaná velká čtyřka - J.P. Morgan Chase, Bank of America Corp., Citigroup a Wells Fargo - je na základě odhadovaných zisků levnější, což odráží jejich politickou a regulační zátěž, se kterou se musí na rozdíl od menších bank vypořádávat.

PNC má dobrou pozici pro rostoucí úrokové sazby a velmi kvalitní  portfolio pro půjčování peněz.

Adobe

Ve společnosti Adobe Systems Inc. se odehrála změna, když se výrobce softwaru Acrobat a Photoshop rozhodl přejít k modelu tržeb založeném na předplatném softwarových služeb, což by společnosti mělo v zásadě přinést vyšší P/E poměr než dosud, při srovnání s ostatními společnostmi fungujícími podle modelu předplatného. Společnost zaznamenala úspěch po opuštění modelu jednorázového nákupu softwaru. Tržby na akcii porostly o 24 % během uplynulých 12 měsíců.

Skyworks

Společnost Skyworks Solutions Inc. vyrábí komponenty pro smartphony, auta a mnoho dalších odvětví. Společnost se snaží přejít od jednotlivých komponentů k modulům s ohledem na skutečnost, že se zákazníci snaží redukovat počet prodejců.

Bunge

Společnost Bunge Ltd. je zpracovatelem obilí a prodejcem škály obilných výrobků, jež zaznamenaly pokles tržeb v průběhu posledních tří fiskálních let. 

Analytici podle agentury FactSet očekávají letošní zisk společnosti 5,31 USD na akcii, 14% nárůst na 6,05 USD v roce 2017, 11% nárůst na 6,72 USD v roce 2018 a následně další 14% nárůst na 7,65 v roce 2019.

Rozhodnutí společnosti Bunge vystoupit z obchodu s cukrem v Brazílii se ukázalo jakožto brilantní tah. Vzhledem k nadbytku hodlá společnost z cukrový průmysl zcela opustit.

 

Zdroj:MW, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.