Japonský jen: Kuroda zůstává ve střehu

14:31 | Swissquote Ltd | Diskuze

Zdá se, jako by Fed a BoJ změnily hru.

Foto: Japanexperterna.se

Po přátelském monetárním zásahu (nebo nezásahu) minulý týden se zdá, že důvěryhodnost centrální banky znovu klesla, stejně jako citlivost trhů k jejich komentářům. Přes přemíru projevů - komentáře Yellenové, Draghiho i Kurody - které by přred několika dny rozhoupaly volatilitu, prošly bez povšimnutí. Místo toho se mezi novinkami prosadily náhradní zprávy o propadu akcií Deutsche Bank, snížení dodávek OPEC a prezidentské debatě v USA, které tu prázdnotu jen stěží zaplní. Bez zásahu centrální banky očekáváme, že USD/JPY se brzy bude obchodovat na 100.

Dvouleté americké státní dluhopisy se odrážejí v pásmu a jejich výnosy se snižují kvůli očekávání vyšší inflace na pozadí silných cen ropy. Pravděpodobnost prosincového zvýšení úrokových sazeb stoupla na 57%, protože americké hospodářské výsledky nadále posilují. Tradeři ale stěží poběží za lákadlem, když devět měsíců zažívali jen lákání a zklamání. Navíc se objevily signály, že americká ekonomika směřuje na slabší cestu. V pololetní zprávě Yellenové před sněmovním finančním výborem se objevila obvyklá obrana zvýšení sazeb ve čtvrtém čtvrtletí, ale zároveň i tvrzení, že neexistuje „pevné načasování“. Dokonce i podle Fischerova projevu, v němž podtrhl riziko patného umístění kapitálu, by příliš nízké sazby jen stěží výrazně posilovaly očekávání zvýšení. Bez hrozby blížícího se zvýšení sazeb a podle našeho názoru od stolu, že v prosinci k němu nedojde, je pravděpodobné, že USD zůstane měnou pro financování.

Kuroda empaticky prohlásil, že BoJ upraví politiku, až to bude nutné, a může to zahrnovat i rozšíření monetární strategie. Tyto komentáře ale nepadly na úrodnou půdu. Vyčerpávající hodnocení BoJ vnímalo posun zaměření strategie uvolňování z dominance množstvím k záporným sazbám s kontrolou výnosových křivek. I když se zdá, že taktika negativních sazeb má požadovaný vliv na měnu, alespoň podle evropských a švýcarských zkušeností, očekáváme, že posilování JPY se zpomalí, ale nezastaví. Dokonce ani listopadové snížení sazeb (které neočekáváme), pravděpodobně medvědí směr nezvrátí. Předseda vlády Abe před parlamentem zdůraznil, že fungující partnerství mezi vládou a BoJ naznačuje, že dalším krokem bude zřejmě zpřísněná monetární a fiskální politika

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.