Japonské stimuly zaostaly za očekáváním; EUR / USD prolomil po-Brexitový rozsah obchodování směrem nahoru

15:30 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Greenback byl níže se smíšenými daty, zatímco euro bylo v době absence hlavních tržních zpráv klidné. Všichni obchodníci GBP čekají na zítřejší změny "Super čtvrtka", zatímco japonské stimulační opatření zaostaly za očekáváním.
Zlato stále stoupá, obchodníci se obrátili k bezpečnějšímu aktivu.

Foto: JFD Brokers

US Dolar se smíšenými daty

Americký dolar byl v úterý níže, a to zejména 1,46% vůči japonskému jenu, 1,34% vůči britské libře a téměř 1% vůči australskému dolaru. Žádné virtuální změny proti jednotné měně, loonie a kiwi nebyly.

Osobní příjmy v červnu se zvýšily o 0,2%, méně než 0,3% které predikovali analytici, zatímco osobní výdaje vzrostly více, než se očekávalo o 0,4% oproti očekávaným 0,3%. Skutečná osobní spotřeba postoupila o 0,3%, zatímco core cenový index PCE si nechal stabilní tempo meziročního růstu na 1,6%. ADP změna zaměstnanosti je plánovaná na dnešek a bude pozorně sledována investory, aby odhadli výsledek pátečního NFP reportu.

Společná měna byla v klidné náladě se značnými ztrátami pouze vůči japonskému jenu, téměř 1%. Index cen výrobců eurozóny v červnu vzrostl o 0,7% ve srovnání s předchozím měsícem, zatímco se očekávalo, že vzroste o 0,4% oproti předchozím 0,6%.

USD

EUR / USD - technický výhled

Pár EUR / USD se postupně pohybuje výše od okamžiku svého odrazu na klíčové úrovni podpory na 1.0950, nárůst od minulého týdne o více než 2%. Cena prolomila rozsah obchodování směrem nahoru, který si pár držel od 24. června. Dvojice se pokouší o menší nápravný posun směrem k 1.1200 poté, co cena dosáhla úrovně rezistence 1,1235, která se shoduje s 100-denní SMA. Obchodníci čekají na konečný report PMI služeb z celé Eurozóny a zítřejší rozhodnutí BoE o úrokové sazbě.

Z hlediska technického, na denním grafu se pár nyní pohybuje pod 100-SMA, která je připravena poskytnout silnou rezistenci vůči býkům. Technické indikátory následují pozitivním cestu, zatímco RSI se sklání. Na 4-hodinovém grafu, 50-SMA a 100 SMA měli býčí crossover, zatímco MACD oscilátor má v kladném teritoriu stále plochý posun. Indikátor RSI se v posledních hodinách pohybuje oblasti překoupených pozic. Předpokládáme potenciální další růstový tah, pokud by měla cena za sebou úspěšný průnik cenové hladiny 1,1235 a dvojice se bude pohybovat až k bariéře 1.1270 nebo dále až na úroveň odporu 1,1320. Alternativním scénářem je odraz z psychologické úrovně 1.1200, a pak pokračování vzhůru.

EUR/USD

"Super čtvrtek" bude klíčový pro směr libry

Sterling  si užil vítězné období v úterý a ve středu ráno před očekáváným "Super čtvrtkem", který odhalí opatření uvolňování měnové politiky. Očekává se, že politici Bank of England politikům budou hlasovat pro snížení sazeb a / nebo rozhodnout, že navýší program nákupu aktiv. Stavební aktivita ve Velké Británii byla zasažena hlasováním o Brexitu, nicméně stavební PMI klesl jen o 0,1 na 45,9 v červenci, navzdory očekávánému číslu 43,8.

GBP

GBP / USD - technický výhled

Pár GBP / USD vzrostl na nejvyšší cenu posledních dvou týdnů 1.3365 a od minulého týdne vzrostl o více než 1,5%. Dvojice se nyní obchoduje výše nad významnou oblastí podpory na 1.3250 - 1.3290 a je na cestě k 200-SMA, která se překrývá s cenovou hladinou 1,3370 na 4 hodinovém grafu. Dvojice také v současné době vytváří korekční pohyb směrem dolů a pohybuje se poblíž cenové hladiny 1,3330. Z technického hlediska RSI oscilátor i nadále vykazuje vzestupný trend a MACD oscilátor stoupá do kladného teritoria. Nahoře, zlom nad bariérou 1.3370 by vyvolal běh směrem k oblasti rezistence 1.3480 - 1,3500. Na druhou stranu, možný směr dolů přezkouší úroveň 1.3250 a pak naváže na růstový potenciál pohybu.

 

Japonsko: Abeho stimulační opatření zklamalo trh

Během asijské sekce, Abeho stimulační balíček zklamal účastníky trhu a ponechal prostor dolaru, aby u páru USD / JPY získal navrch.

Slíbený stimulační balíček ¥ 28 trillion obsahoval jen asi 7,5 bilionu jenů v hodnotě nových výdajových opatření, která mají být udržitelnější. Abeho stimulační balíček zahrnul výdaje na nové projekty v oblasti infrastruktury jako jsou přístavy a další oblasti související s cestovním ruchem, jakož i nové zařízení péče o děti, aby pomohl podpořit návrat žen zpět do pracovního procesu. Japonský premiér Šinzó Abe nastavil navýšení očekávané inflace a podpořil růst za rok dopředu, je nepravděpodobné znovu oslabení jenu. Je třeba poznamenat, že BoJ představil záporné sazby v únoru a zápis naznačující deflaci byl vydán pro prostředí nízkých úrokových sazeb.

 

USD / JPY – technický výhled

Pár USD / JPY měl medvědí účinek před vydáním zápisu BoJ a vzrostl 1,46% oproti včerejší seanci. Pár se setkal s naší navrhovanou vstupní úrovní a vklouzl pod doporučený cíl na bariéře 101.25. Měna se setkala s úrovní podpory 100,70 a nyní se pohybuje v blízkosti silné psychologické úrovně na 101,00.

Na 4-hodinovém grafu, 50-SMA měl medvědí crossover s 100-SMA a cena se pohybuje hluboko pod z nimi a sestupnou linií z denního grafu. MACD oscilátor se pohybuje pod obojím, svou nulou i spouštěcí linií naznačující silnější medvědí cenový impuls v nejbližších hodinách. Kromě toho, index relativní síly (RSI) je v návaznosti na přeprodanou oblast, což potvrzuje nedávný medvědí cenový postoj. Úspěšný pokus pod překážkou 100.70 otevře cestu pro silnou úroveň podpory na 100,00 či dále k bariéře 99.00.

USD/JPY

Zlato - technický výhled

Drahý kov vzrostl za poslední dva měsíce o více než 12% a zaznamenal podruhé za sebou pozitivní svíčku. Během včerejší seance pár XAU/USD vytvořil nové jedno-měsíční maximum na $ 1367 poté, co minulý týden znovu testoval a odrazil se od úrovně podpory $ 1.310. Z technické struktury, na denním grafu, technické indikátory rostou v kladném teritoriu se silnou dynamiku přejímající býčí myšlenku. Na 4-hodinovém grafu, 50-SMA po býčím crossoveru s 100-SMA, se cena pohybuje vysoko nad nimi. MACD oscilátor se pohybuje v překoupené oblasti zatímco RSI se nachází v blízkosti úrovni 70. Žlutý kov krátce dosáhne významné úrovně rezistence na $ 1375 a pokud cena přesáhne výše uvedenou překážku otevře dveře dvouletého maxima na $ 1.390.

XAU/USD
 

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.