Japonské HDP z 1. čtvrtletí nechává BoJ nadechnout

08:10 | Swissquote Ltd | Diskuze

V prvním čtvrtletí vykázalo japonské HDP mezičtvrtletně 0,4%, což je nad očekáváním, trhy čekaly pouze 0,1%. Tyto dobré výsledky probouzejí naději, že inflace by se jednoho dne mohla vrátit. Určitě pomohl odraz soukromé spotřeby na začátku roku mezičtvrtletně na 0,5%.

Foto: Public Domain

Trhy téměř nereagovaly, JPY při zveřejnění těchto údajů neposílil a zůstává na 110 jenech za dolar. Deflátor HDP je na nejnižší úrovni za poslední dva roky, což odráží stoupající deflační tlaky, kterým země čelí. Současně je ale korporátní prodej meziročně na velmi neuspokojivých -2,7%.

 

Je následujícím krokem další intervence?

Zatím si stále myslíme, že Japonská banka by mohla dál uvolňovat. Základní ekonomické ukazatele nejsou lepší, než když stratégové přidávali stimuly. Z našeho podhledu si myslíme, že jen zůstane zajímavým, dokud bude trvat globální nejistota. Jedním z klíčových hnacích mechanismů je pro USD/JPY současná monetární politika Fedu, kterou není snadné se řídit. D. Lockhart v nedávném prohlášení zmínil, že letos dojde ke trojímu zvýšení sazeb, když se členové Fedu zdráhají zvyšovat sazby čtvrtletně. My si ale nemyslíme, že by zvyšování sazeb bylo na pořadu dne ještě letos a trhy by měly začít vstřebávat strategii monetární konvergence mezi USA a Japonskem. To by nutně spustilo další intervenci BoJ.

Z našeho pohledu je jasné, že jen je stále vysoce nadhodnocený a stále víc se povídá, že centrální banka by mohla na dalším zasedání 15. a 16. června přidat další stimuly. Sestupný tlak na japonskou měnu, která má status bezpečné měny, by mohl úspěch každé monetární politiky ztížit.

 

Swissquote

 

 

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.