J&T Banka: výhled na měsíc říjen

04.10.2016 15:37 | Redakce W4T | Diskuze

V říjnu se investoři budou soustředit na výsledkovou sezónu za 3Q16. Průběžná očekávání se nám jeví relativně optimistická.

Foto: Web4Trader

V rámci S&P 500 se očekává růst tržeb +3,6 % r/r a meziroční růst zisku o 3,2 %. Jen připomínáme, že se jedná o první meziroční růst zisku od 4Q14. Pokud se daná očekávání naplní, tak by pozitivní trend v rámci akcií mohl pokračovat. Avšak pokud se očekávání nenaplní, existuje riziko, že akcie mohou výrazněji ustoupit z rekordních úrovní.

Vedle výsledkové sezóny se bude nadále sledovat dění kolem Deutsche Bank. Výraznější výkyvy v její ceně mohou ovlivňovat dění nejen na evropském trhu. Vzhledem k přetrvávajícím problémům (např. pokuta od amerického ministerstva spravedlnosti) může dojít k navyšování kapitálu, což by mohlo výrazně ovlivnit cenu akcie.

Když jsme již zmínili DB, asi bychom neměli opomenout ani Wells Fargo, které umělým vytvářením účtů zřejmě rovněž hrozí pokuty. Prozatím nejsou bližší informace, ale je to rovněž jeden z možných rizikových faktorů. 

Nesmíme vynechat ani běžné makroekonomické indikátory. Hned 7.10. je na programu pravidelný údaj o měsíční americké zaměstnanosti. Toto číslo tradičně výrazněji ovlivňuje úvahy o možné změně úrokových sazeb. Příští zasedání Fedu je až 2.11. Ale vzhledem k americkým volbám (8.11.) asi ke změně sazeb nedojde. 

Vedle makroekonomiky a její implikace pro monetární politiku a potenciálních rizik v bankovním sektoru se budou investoři dle našeho názoru nejvíce zajímat o výsledkovou sezónu. Dle našeho názoru jsou očekávání relativně optimistická a existuje prostor pro negativní překvapení. V tomto případě jsme spíše opatrní a budeme vyčkávat na možný ústup akciových indexů ze současných rekordních hodnot.

Zdroj:J&T Bank
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.