J&T Banka Ranní přehled: 22/07/19

09:31 | B Z | Diskuze

CME, Avast, Schlumberger

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Komentář k akciovému trhu

Pražská burza Index PX: 1,067 bodů (+0.3% d/d); objem: 407 mil. Kč

Evropské trhy zahájily páteční seanci optimisticky, když dopoledne v čele s ropnými společnostmi rostly. Otevření trhů v USA a obavy z předčasných voleb v Itálii, však páteční indexy posunuly zpět na zelenou nulu. Nejslabším sektorem se staly banky v čele s italskými zástupci. Index PX si v závěru týdne polepšil o 0,33 %. Aktivita investorů byla i přes probíhající prázdniny nadprůměrná. Soustředila se opět do akcií Monety (+0,95 %, 79,5 Kč), které pokračovaly již druhý den v jízdě vzhůru při nadstandardním zobchodovaném objemu. Komerční banka posílila o 0,67 % na 908 Kč. Negativní náladě na evropském bankovním sektoru tak tradičně podlehla pouze Erste Group (-1,49 %, 844,2 Kč). V červeném teritoriu uzavřely už jen další dva tituly O2 (-1,33 %, 222 Kč) a CME (-0,61 %, 97,5 Kč).

USA Dow Jones: 27,154 (-0.3%); S&P500: 2,977 (-0.6%); Nasdaq: 8,146 (-0.7%)

Akcie na Wall Street si v závěru týdne připsaly mírné ztráty (S&P 500 -0,62 %, 2 976,61 b.) a indexy tak zažily nejhorší týden od konce května. Geopolitické napětí v Íránu a vybírání zisků negativně ovlivnilo současný sentiment. V pokračující výsledkové sezóně prezentovaly lepší čísla spol. Microsoft (+0,15 %, 136,62 USD) i American Express (-2,79 %, 124,82 USD), i přesto došlo na již zmíněné vybírání zisků. Zejména technologický gigant potěšil investory meziročním nárůstem cloudových tržeb o 39 %. Prozatím reportovalo svá čísla 15 % firem indexu S&P 500, z toho 79 % překonalo očekávání na zisku, která jsou však nastavena poměrně nízko.

Komentář k devizovému trhu

Koruna k euru na závěr týdne zaznamenala velmi klidné obchodování těsně kolem 25,55 CZK/EUR. Ostatní měny v regionu drobně posílily, ale k žádné výraznější změně nedošlo. Euro k dolaru mírně oslabilo z ranních 1,126 na 1,121 USD/EUR. Jedním z impulzů byly spekulace, že ECB příští týden může přistoupit ke snižování sazeb. Následně koruna k dolaru oslabila téměř o 10 haléřů na dosah 22,8 CZK/USD.

 

Kalendář – významné události

07:00 – Julius Baer: výsledky za 1H/19

před trhem – Halliburton: výsledky za 2Q/19

po trhu – Whirlpool: výsledky za 2Q/19

 

Přehled

ČR Avast prodává 35 % v Jumpshotu společnosti Ascential
CME: Očekáváme další růst marží a zisku ve 2Q19

ZAHRANIČNÍ SPOLEČNOSTI
Schlumberger: Výsledky za 2Q19 bez překvapení

 

Zprávy o společnostech

CME neutrální zpráva Doporučení: Koupit Cílová cena: 5.3 USD (120 Kč)

CME zveřejní výsledky hospodaření za 2. kvartál 2019 zítra před otevřením trhu. Očekáváme, že se tržby meziročně zvýšily o 2 % na 185,6 mil. USD. Vyšší dynamika tržeb než v 1Q (-6,5 %) odráží pozitivní efekt pozdějších Velikonoc a menší oslabení evropských měn vůči dolaru než v 1Q. Očekáváme, že podobně jako v 1Q i tentokrát CME těžila z nižších programových nákladů, a odhadujeme růst EBITDA marže z 33,4 % loni na 37,7 % letos ve 2Q. U zisku EBITDA tak čekáme svižný růst o 15 % r/r na 70 mil. USD, u provozního zisku (EBIT) pak o 20,2 % na 60,1 mil. Zlepšení předvede podle nás i finanční úroveň, kde dále klesají úrokové náklady. Navzdory vyšší placené dani čekáme prudký růst čistého zisku o 52 % na 39,6 mil. USD (0,11 USD na akcii). CME bude pořádat konferenční hovor zítra v 15:00 SEČ. Management po 1Q19 mírně zvýšil výhled, který nyní počítá s růstem zisku EBITDA o 12 – 14 % r/r z loňské úrovně 222,7 mil. USD při konstantních měnových kurzech. Vzhledem k oslabení eura vůči dolaru oproti loňskému roku výhled implikuje letošní zisk EBITDA cca 241 – 245 mil. USD. Náš současný odhad na letošní rok činí 242,7 mil. USD. Pokud by výsledky za 2Q zhruba odpovídaly našemu odhadu, jsou podle nás v souladu s celoročním výhledem firmy a management jej tak může potvrdit. Mezi další témata bude patřit efekt sektorových daní v Rumunsku, pokles zadlužení a průběh revize strategie, kterou firma oznámila v březnu. Pokud se zhruba naplní naše projekce na svižný růst marže a zisku EBITDA ve 2Q, který navíc znamená snižování dluhového ukazatele a přiblížení dividendy, trh podle nás může reagovat na výsledky pozitivně.

Avast neutrální zpráva Doporučení: Koupit Cílová cena: 330 GBp (97 Kč)

Avast dnes oznámil, že se dohodl na prodeji 35% podílu ve společnosti Jumpshot firmě Ascential. Jumpshot je produktem Avastu, který slouží k marketingové analýze chování spotřebitelů na internetu. Ascential za podíl zaplatí 60,8 mil. USD a očekává se, že transakce bude dokončena kolem 31.8. Zákaznická základna společnosti Ascential by měla podle vyjádření Avastu pomoci Jumpshotu k dalšímu růstu a synergiím. Avast bude mít prodejní opci a Ascential nákupní opci na dalších 16 % v Jumpshotu, avšak ty nebude možné realizovat před lednem 2021. Současná transakce ještě podléhá schválení antimonopolních úřadů a dalším podmínkám. Zprávu považujeme za neutrální.

 

Zdroj:J&T BANKA, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Sloupek Kateřiny Lhotské: Geniální myšlenka ministryně Schillerové!

Ilustrativní obrázek

Průzkum ČSOB: Firmy loví pracovní sílu už i na školách

Ilustrativní obrázek

Donald Trump opětovně kritizuje FED a volá po velikém snížení sazeb a novém QE

Ilustrativní obrázek

Článek BHS ke krizovým opatřením v Německu a USA

Ilustrativní obrázek

Johnson napsal Tuskovi: žádá o hledání alternativních řešeních

Ilustrativní obrázek

Pražská burza otevírá dnešní obchodní den mírným posílenímČti více
Ilustrativní obrázek

Smíšené asijsko-pacifické indexy: RBA uvolní měnové podmínky, pokud bude zapotřebí

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza při úterním ránu na zelené nule

Ilustrativní obrázek

Akcie na Wall Street výrazně posílily

Ilustrativní obrázek

TradeFio – prodej 100 ks CVS

Ilustrativní obrázek

Wall Street roste

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy v zelených číslech; Trump nevěří brzké dohodě, čínská CB nakročila k dalšímu stimulu

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.