J&T Banka Ranní přehled 16.8.2019

10:27 | B Z | Diskuze

ČEZ, Alibaba

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Komentář k akciovému trhu

Pražská burza Index PX: 1,031 bodů (+0.1% d/d); objem: 417 mil. Kč Přestože obchodování na pražské burze zakončilo jen minimální změnou, index PX zavřel silnější o 0,06 %, opět jsme byli svědky poměrně volatilního obchodování. Skokanem čtvrtečního obchodování se opět staly akcie Avastu. Titul si po dobrých hospodářských výsledcích a pozitivních komentářích připsal růst o téměř 5 % a v tomto týdnu téměř 15% zhodnocení. Naopak se tradičně po dobrých číslech úplně nedaří akciím ČEZ, které ve včerejším objemu 131 mil. korun skončily slabší o 1,42 % na závěrečné ceně 520 Kč. Přestože se v průběhu úterý po zveřejnění hosp. výsledků titul pohyboval i na cenách 535 Kč, postupně sílil tlak prodejců a titul zavřel v červených číslech.

 

USA Dow Jones: 25,579 (+0.4%); S&P500: 2,848 (+0.2%); Nasdaq: 7,767 (-0.1%)

Americké akciové trhy sa pohybovali medzi ziskami a stratami vo včerajší obchodný deň, kde smer im určovali americké vládne dlhopisy. 10-ročný dlhopis sa dostal pod výnos 1,5 % p.a. a 30-ročný je pod 2 % p.a. Neustále klesajúca výnosnosť dlhopisov znervózňuje investorov, ktorý sa obávajú globálnej recesie. Včerajší objem obchodov bol nadpriemerný. Indexy nakoniec uzavreli blízko denných maxím. Na tržné napätie reaguje zlato, včera si pripísalo 0,5 %. V poklese naopak pokračuje ropa, WTI odpísalo jedno percento. Zo spoločností stojí za zmienku prepad akcií General Electrics o 11,3 % pre podozrenie z podvodného jednania v účtovníctve. V povýsledkovom poklese pokračovali aj akcie Cisco, včera -8,6 %.

 

Komentář k devizovému trhu

Euro včera výrazně oslabilo poté, co šéf finské centrální banky a člen ECB Olli Rehn uvedl, že pro Evropskou centrální banku je lepší překonat očekávání trhu, pokud jde o nový možný stimul, než jej podstřelit. Trhy si toto přeložily jako odhodlání k razantnímu uvolnění měnové politiky ECB v září a euro ztratilo k dolaru téměř půl procenta z 1,115 na 1,110 USD/EUR. Koruna k euru odpoledne velmi mírně posílila z 25,88 na 2,86 CZK/EUR. Guvernér ČNB Jiří Rusnok uvedl, že banka s největší pravděpodobností nebude v příštích 12 měsících snižovat sazby.

 

Kalendář – významné události

09:00 – ČR: Ceny výrobců (PPI, červenec)
před trhem – Deere: Hosp. výsledky za 3Q FY19
14:30 – USA: Započaté stavby domů (červenec)
16:00 – USA: Spotřebitelská důvěra dle Univ. v Michiganu (srpen)

 

Přehled

ČR ČEZ: Podle ministra průmyslu by nový jaderný blok mohl být dokončen do r. 2040

ZAHRANIČNÍ SPOLEČNOSTI Alibaba překonala očekávání navzdory zpomalující čínské ekonomice

 

Zprávy o společnostech

ČEZ neutrální zpráva Doporučení: Koupit Cílová cena: 701 Kč

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček řekl, že fyzická stavba nového jaderného bloku by mohla začít v roce 2030 a dokončena by mohla být v letech 2035 až 2040. Jinak zopakoval informace z rozhovoru, který se uskutečnil den před tím. Především je třeba dokončit smlouvy s ČEZem. Následně je, kvůli možné nedovolené státní podpoře, musí projednat na půdě Evropské komise. Dodavatel by mohl být vybrán do konce 2022, což je z našeho pohledu velmi ambiciózní termín. Do začátku stavby (oček. 2030) budou náklady na dostavbu pro ČEZ malé. Navíc ČEZ by měl mít put opci (možnost předat projekt státu). Z těchto důvodů by zprávy týkající se dostavby jádra neměly znepokojovat investory a neměly by mít vliv na cenu akcie.

 

Zahraniční společnosti

Alibaba Group (+) Čínský internetový prodejce Alibaba reportoval za 1. kvartál fisk. roku 2020 tržby 114,9 mld. juanů, nad očekáváním trhu 111,59 mld. a i nad nejvyšším očekáváním trhu. Gen. ředitel firmy Daniel Zhang uvedl, že firmě se dařilo udržet tempo růstu tržeb (+42 % r/r) navzdory zpomalující čínské ekonomice. Alibaba se v poslední době zaměřila na personalizaci vyhledávání a počet uživatelů na mobilních telefonech vzrostl na 755 mil., výrazně nad odhadem analytiků 722 mil. Tahounem tržeb byl hlavní segment e-commerce (+44 % r/r) a nejrychleji rostl segment cloudu (+66 %). Naopak pomalý byl růst tržeb v malém segmentu zábavních služeb (+6 %). Lepší tržby se promítly i do zisku. Zisk před odpisy EBITDA dosáhl 39,2 mld. CNY, výrazně nad odhadem trhu 34,3 mld., a upravený zisk na akcii činil 12,55 CNY, nad odhadem trhu 10,28 CNY.

Zdroj:J&T BANKA, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 1.11.2019

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 1.11.2019

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z akciového trhu 1.11.2019

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 1.11.2019

Ilustrativní obrázek

Článek BHS o dění na trzích

Ilustrativní obrázek

Komentář společnosti Randstad k zářijové míře nezaměstnanostiČti více
Ilustrativní obrázek

Saúdové upsali 1,5 % akcií Aramco za 25,6 mld. USD, IPO tak firmu ocenilo na rekordních 1,7 bil. USD

Ilustrativní obrázek

Německé akcie otevřely na kladné nule

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie na pozitivní vlně

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifická seance se nesla v pozitivním duchu

Ilustrativní obrázek

Černé zlato přítěží

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.