J&T Banka Ranní přehled 12.8.2019

10:47 | B Z | Diskuze

PFNonwovens, Itálie, Alibaba

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Komentář k akciovému trhu

Pražská burza Index PX: 1,034 bodů (-0.2% d/d); objem: 276 mil. Kč

Akciové trhy neudržely mírné zisky z rána a ponořily se půl procenta do červeného teritoria. Investoři postupně vstřebávají nové a nové informace ohledně obchodních vyjednávání mezi USA a Čínou, stejně tak čekají na podrobnější data k možným fiskálním stimulům zpomalujícím ekonomikám. V Praze - zdá se - částečně ustálo vybírání zisků na rekordních cenových úrovních společnosti Avast (+0,98 %), dále pokračovala malá rally na akciích VIG (+1,09 %) a i CETV (+0,75 %) rostla zpět směrem k nedávným lokálním maximům. Naopak pod tlakem zůstávají akcie ČEZ (-1,06 %), kterému nepomohl ani negativní vývoj v celém sektoru.

 

USA Dow Jones: 25,962 (-0.7%); S&P500: 2,901 (-0.8%); Nasdaq: 7,949 (-0.7%) Hlavné americké indexy uzavreli včerajší obchodný deň na svojich denných minimách a skorigovali tak svoj rast z posledných dvoch dní. Investori neustále sledujú nové správy ohľadom obchodnej vojny, ako aj ďalší postup americkej centrálnej banky ohľadom úrokových sadzieb. Včera však žiadne novinky nezazneli. Hlavným dôvodom včerajšieho poklesu boli tak výnosy na amerických vládnych dlhopisoch, ktoré opäť klesali. To spôsobuje obavu medzi investormi a výpredaj na americkom akciovom trhu. Indexy odpísali približne 0,7%. Na výpredaj reagovalo zlato rastom 0,75% (1507,2 USD). Ropa mierne posilnila a uzavrela na zelenej nule. Dolár sa opäť usadil na hranici 1,11 k euru.

 

Komentář k devizovému trhu

Koruna k euru pokračovala v nevýrazném obchodování těsně kolem 25,80 CZK/EUR. V regionu měly ostatní měny smíšený vývoj, maďarský forint (-0,3 % d/d; 328 HUF/EUR) se posunul na nejslabší úroveň za poslední rok. Dolar k euru se bez jasného trendu obchodoval kolem 1,108 USD/EUR. Následně koruna k dolaru se držela poblíž 23,3 CZK/USD.

 

Kalendář – významné události

před trhem – Target: výsledky za 2Q/20
16:00 – USA: prodeje domů (červenec)
20:00 – USA: zápis ze zasedání Fedu (31. července)

 

Přehled ČR

PFNonwovens: Kvartální výsledky zítra, očekáváme potvrzení celoročního cíle

 

ZAHRANIČNÍ SPOLEČNOSTI

Itálie: Premiér Conte rezignuje
Alibaba: Vydání akcií v Hongkongu odloženo na říjen

 

Zprávy o společnostech

PFNonwovens neutrální zpráva Doporučení: Držet Cílová cena: 899 Kč

PFNonwovens oznámí výsledky za 2Q19 zítra ráno. Předpokládáme, že vedení společnosti zopakuje svoje celoroční cíle. Zisk EBITDA by měl dosáhnout 1,3 až 1,45 mld. Kč (-3,5 až +7,6 % r/r). Cenová hladina polymerů se mírně zvýšila. To se prakticky okamžitě projeví na růstu nákladů na materiál, zatímco tržby budou odrážet pokles ceny polymerů v předchozím kvartále. Odhadujeme, že PFN oznámí tržby ve výši 1,581 mil. Kč (3,8 % r/r) a EBITDA 316 mil. Kč (-5,6 % r/r). Kurz dolaru proti euru mírně oslabil, takže by PFN měl zaúčtovat na finanční úrovni mírnou ztrátu (loni +11 mil. Kč). Tento rozdíl ovlivní meziroční srovnání č. zisku. Ten by podle naší projekce mohl dosáhnout 140 mil. Kč (-18,4 % r/r). Hospodaření v druhé polovině roku vylepší zahájení provozu nové výrobní linky v JAR a ve Znojmě.

 

Zahraniční společnosti

Evropa

Itálie (=) Itálie prochází v posledních dnech vnitropolitickou krizí. V reakci na tento vývoj premiér Guiseppe Conte v úterý oznámil, že rezignuje na svoji funkci, což znamená pád současné vlády. Conte předá svoji rezignaci prezidentu Mattarelovi, který rozhodne o dalším vývoji. Spekuluje se o několika variantách, od vzniku nové vlády, přes úřednickou vládu až po předčasné volby. Finanční trhy reagovaly klidně. Kurz eura zůstal bez reakce a výnos 10letého italského dluhopisu dokonce klesl o 8 bodů na 1,35 %, což je na dosah 3letých minim.

 

Asie, Rusko, Brazílie

Alibaba (=) Dle tiskové agentury Reuters se plánovaný prodej nových akcií Alibaby v Hongkongu údajně odkládá na říjen tohoto roku. Původně bylo vydání zhruba 10-15 mld. USD nových akcií plánováno na konec srpna, ale protesty v Hongkongu načasování transakce opozdí. Společnost logicky vyčká na lepší tržní podmínky, které aktuálně nejsou v regionu příznivé. Pro investory to znamená odložení plánovaného navýšení kapitálu zřejmě prozatím na neurčito (citovaný je říjen) vzhledem k současné relativně složité situaci

 

 

Zdroj:J&T BANKA, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Evropa v datech: Evropskou ekonomiku táhne průmysl, nejvíce lidí ale pracuje v koronavirem silně zasažených službách

Ilustrativní obrázek

Jiný pohled na liberační balíček

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k celkovým nákladům na obnovu ekonomiky

Ilustrativní obrázek

Ekonomické dopady koronaviru na české firmy

Ilustrativní obrázek

Moneta, Komerční banka: Stabilizační kroky ČNB i výzva ke zdržení se výplaty dividendy

Ilustrativní obrázek

Koronavirus ovlivňuje chod firem. Jaký má dopad na byznys?Čti více
Ilustrativní obrázek

Index DAX míří do záporu

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy v plusu, v záporu pouze Jižní Korea po nárůstu infikovaných koronavirem

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k pádu ceny zlata

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza hledá směr

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy převážně posilovaly

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy se pohybovaly smíšeně

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.