J&T Banka Bond Weekly: 8/7/2019

16:46 | B Z | Diskuze

Fidurock, TMR, EPH, J&T Energy Financing, Aquila, JTRE, evr. high yield, ECB

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

STRUČNÝ PŘEHLED

TRH CZK Domácí výnosová křivka dále klesla o cca 5 bazických bodů a většina křivky je nyní poblíž úrovně 1,4 %, tj. hluboko pod sazbou ČNB (2T repo 2,00 %). Trh může zaceňovat přesvědčení, že ČNB se již dostala na cyklický vrchol při zvyšování sazeb. CZK swapová křivka se rovněž posunula níže. 10Y swap sazba se dostala na úroveň 1,50 %.

TRH - USD Výnosová křivka mírně vzrostla na svém kratším konci, částečně dílem silnějších dat z trhu práce zveřejněných v pátek. Výnos 10letého dluhopisu zůstal stejný, a to mírně nad úrovní 2,0 %, což je 3leté minimum. Trh stále sází na výrazné snižování sazeb Fedu do konce roku. Kreditní prémie se mírně snížily a celkově se drží poblíž 2měsíčních minim.

TRH - EUR V zemích eurozóny byly změny výnosů spíše malé s výjimkou Itálie, kde klesly až o 25 bazických bodů na splatnostech od cca 5 let dál. Italské dluhopisy byly podpořeny zprávou, že se země vyhne postihu od Evropské komise za překračování limitů na deficit rozpočtu. Kreditní prémie po krátké stagnaci dále klesly a v případě rizikových dluhopisů (high yield) jsou na více než ročních minimech.

Forex Dolar k euru minulý týden posílil z 1,135 na 1,123 USD/EUR, a to hlavně díky zmírnění napětí okolo obchodních válek a silným číslům z amerického trhu práce. Středoevropské měny následně oslabily jak vůči dolaru, tak vůči euru. Koruna v závěru týdne oslabila zpět nad 25,5 CZK/EUR.

 

ZPRÁVY Z DLUHOPISOVÉHO SVĚTA

ČR Fidurock koupil dva nové retail parky, navýšil objem emise TMR: Pololetní EBITDA mírně klesla EPH koupilo aktiva Uniperu ve Francii J&T Energy Financing: Mandát k umístění dluhopisů Nová emise Aquily bude přijata na burzu Emise JTRE Fin. 3 navyšuje objem ZE ZAHRANIČÍ Evropské dluhopisy reagovaly pozitivně na slova Draghiho a Powella ECB zřejmě povede Christine Lagardeová z MMF.

 

ČR

Fidurock neutrální zpráva

Společnost Fidurock Nemovitosti oznámila, že do svého portfolia přikoupila dva nové retaily parky. Jde o Retail Park Mladá Boleslav o rozloze 13 000 m2 a obchodní komplex v Trnavě o rozloze 7 800 m2. U trnavského retail parku plánuje Fidurock rozšíření o další obchodní jednotky. Cena akvizic nebyla uvedena. Společnost má tak nyní v portfoliu celkem šest retail parků v provozu. Fidurock zároveň oznámil, že navyšuje objem emise dluhopisů 5,6/2024 o 150 mil. Kč na celkový objem 450 mil. Kč. Nyní tak jde o maximální objem, který prospekt dluhopisů připouští. Dluhopisy jsou obchodovány na Burze cenných papírů Praha.

 

TMR neutrální zpráva

TMR reportovalo výsledky za první pololetí (1. 11. 2018 – 30. 4. 2019). Tržby vzrostly o 4,7 % r/r (68,6 mil. EUR), nicméně po očištění o nový segment (golf) zůstaly meziročně téměř beze změny (+0,9 % r/r). EBITDA 25,8 mil. EUR je mírně nižší (-1,6 % r/r) ve srovnání s loňskem. Důvodem je vyšší nárůst provozních nákladů než růst výnosů. Celkové provozní náklady vzrostly o 9,0 % r/r. Podstatný vliv na to měl růst zejména personálních nákladů (+20,3 r/r), které tvoří 37,1 % celkových provozních nákladů. Č. zisk meziročně odepsal 27,1 % na 8,9 mil. EUR. Důvodem je nárůst finančních položek. Vzrostly odpisy (+13,5 % r/r), úrokové náklady (+13,4 % r/r) a vyšší je také daňová položka (-558 tis EUR, loni +12 tis. EUR). Rozdíl na zisku EBITDA je mírný.

 

EPH neutrální zpráva

Společnost EPH koupila aktiva Uniperu ve Francii. EPH získá dvě plynové elektrárny, dvě uhelné elektrárny, elektrárnu na biomasu, větrné a solární elektrárny. Regulátor transakci schválil, cena zveřejněna nebyla.

 

J&T Energy Financing neutrální zpráva

Společnost J&T Energy Financing CZK IV udělila J&T Bance mandát k umístění tříletých a čtyřletých dluhopisů. Jde o seniorní nezajištěné dluhopisy v objemu až 1 299 000 000 Kč. Roční kupon ve výši 5,60 % bude vyplácen pololetně. Emitent plánuje požádat o přijetí dluhopisů na Burzu cenných papírů Praha.

 

Aquila Real Estate neutrální zpráva

Emise dluhopisů Aquila Real Estate Finance II bude dnes (8.7.) přijata na regulovaný trh pražské burzy. Dluhopisy v objemu 500 mil. Kč nesou fixní úrok 5,25 % a jsou splatné v r. 2022.

 

JTRE Fin. 3 neutrální zpráva

Dnes (8.7.) bude vydána 3. tranše dluhopisů JTRE Fin. 3 0,00/2024, a to ve velikosti 150 mil. Kč. Celkový objem emise tak vzroste z 1,95 mld. na 2,1 mld. Kč.

 

ZPRÁVY ZE ZAHRANIČÍ

Evropské dluhopisy pozitivní zpráva

Rizikovější evropské dluhopisy (high yield) si v červnu připsaly výkonnost +2,2 % m/m. Šlo o druhou nejlepší výkonnost za posledních 12 měsíců. Důvodem byly především výroky prezidenta ECB Maria Draghiho a guvernéra Fedu Jeroma Powella, které naznačily ochotu k výrazně uvolněné měnové politice. Celková výkonnost evropských high-yield dluhopisů za 1. polovinu roku je +7,6 %.

 

ECB neutrální zpráva

Podle dohody vlád členských zemí EU zřejmě vystřídá na postu prezidenta Evropské centrální banky (ECB) Maria Draghiho Christine Lagardeová, která doposud vedla Mezinárodní měnový fond. Lagardeová je podle dosavadních vyjádření zastánkyní relativně uvolněné měnové politiky, na druhou stranu však nemá s praxí měnové politiky zatím významné zkušenosti. Lagardeová je prozatím do funkce nominována, ještě musí být formálně potvrzena.

Zdroj:J&T BANKA, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články


Čti více
Ilustrativní obrázek

Německý DAX klesá

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy v reakci na páteční vývoj jednání mezi USA a Čínou na startu týdne rostly

Ilustrativní obrázek

Index Dow Jones uzavírá páteční seanci růstem o 1,2%

Ilustrativní obrázek

Cena ropy roste po útoku na íránský tanker

Ilustrativní obrázek

Německý DAX roste

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy v návaznosti na pozitivní zprávy o vyjednávání mezi USA a Čínou rostly

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.