J&T Banka Bond Weekly: 13.5.2019

11:18 | M Z | Diskuze

ČNB, ZOOT, RSBC 4,716/2, JTFG X 4,75/24, IBM

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

STRUČNÝ PŘEHLED TRH

CZK Výnosová křivka zůstala bez výraznější změny. Výnos 10letého dluhopisu se udržel na hranici 2,0 %. CZK swapová křivka klesla po celé délce o 2-4 body a odmazala pohyb z předchozího týdne. 10Y swap sazba klesla těsně pod 2,0 %.

TRH - USD Výnosová křivka klesla po celé délce o 5-7 bodů, trh začal opět oživovat spekulace, že do konce roku Fed sníží sazby. Výnos 2letého dluhopisu se vrátil na 2,25 %. Kreditní prémie u podnikových dluhopisů narostly na měsíční maxima, u rizikových dluhopisů (High Yield) se zvýšily téměř o 30 bb t/t.

TRH - EUR Německá výnosová křivka klesla po celé délce asi o 5 bodů, výnos 10letého německého dluhopisu se ponořil do záporných hodnot (-0,05 %). Kreditní prémie se razantně zvýšily na měsíčí maxima a poprvé korigovaly předchozí propad prémii od začátku roku. U rizikových dluhopisů (High Yield) se zvýšily téměř o 40 bb t/t. Forex Středoevropské měny měly smíšený vývoj, ale k žádné výraznější změně nedošlo. Koruna k euru se obchodovala lehce nad úrovní 25,7 CZK/EUR. Dolar k euru kolísal kolem 1,12 USD/EUR, na závěr týdne oslabil na 1,125 USD/EUR.

ZPRÁVY Z DLUHOPISOVÉHO SVĚTA

ČR

Zápis ČNB naznačil, že cyklus zvyšování sazeb se přiblížil svému vrcholu Soud schválil reorganizaci společnosti ZOOT Dluhopis RSBC 4,716/24 uveden na Regulovaný trh Zvýšení objemu emise JTFG X 4,75/24 ZE ZAHRANIČÍ Rekordní emise dluhopisů IBM Z VĚSTNÍKU BURZY - EX-KUPON EMISE ISIN Název emise datum ex-kupon CZ0003516809 PRAŽ.PLYN. 0,90/20 17.5.2019 CZ0003515405 CSG VAR/21 18.5.2019

ČR

ČNB neutrální zpráva

ZOOT neutrální/negativní zpráva RSBC 4.716/24 neutrální zpráva

Městský soud v Praze povolil reoganizaci společnosti ZOOT a firma doložila souhlas věřitelů. Reorganizace se týká dluhu, který dosahuje výše 752 mil. korun. Plán počíta se vstupem nového investora, který bude investiční skupina Natland. Reorganizační plán předpokládá, že nezajištění veřitelé včetně držitelů dluhopisů získají 10 % svých pohledávek. Dosavadní akcionáří nedostanou nic.

JTFG X 4.75/24 neutrální zpráva

V pondělí 13. května dojde na burze k navýšení objemu emise JTFG X 4,75/24 (ISIN CZ0003520447) o 150 milionů korun na celkový objem 2 850 000 000,- Kč.

Ve čtvrtek 16. května bude na Regulový trh Burzy cenných papíru Praha zařazena emise RSBC INV 4,716/24 (ISIN CZ0003521692). Úpis dluhopisu byl zahájen 6. května a celkový objem emise má dosáhnout 339 milionu korun. Jmenovitá hodnota dluhopisu je 3 000 000,- Kč. Kupónová sazba byla stanovena 4,716 % a kupón bude vyplácen ročně.

ZPRÁVY ZE ZAHRANIČÍ

IBM neutrální zpráva

Bond Weekly V pátek 10. května byl zveřejněn zápis z květnového zasedání (2. května) bankovní rady ČNB, kdy bankovní rada jednohlasně zvýšila sazby o 25 bazických bodů na 2,00 %. Zápis potvrdil, že důvodem pro zvýšení sazeb bylo vyznění nové makroekonomické prognózy a také odklad brexitu. Jako hlavní riziko vidí bankovní rada hlubší a delší zpomalení ekonomiky eurozóny. Zápis také naznačil, že vrchol současného cyklu zvyšování sazeb se výrazně přiblížil. Většina bankovní rady se shodla, že „další pohyb sazeb může jít jedním i druhým směrem“. Jiným slovy, šance na další zvýšení sazeb jsou podobné jako šance na jejich snížení. Společnost IBM oznámila, že v 8 krocích plánuje provést rekordní úpis dluhopisů v objemu 20 milard dolarů. Tato transkace by měla být největší emisí korporátních dluhopisů v letošním roce. Prostředky emise mají být použity na financování akvizice společnost Red Hat. Ratingová společnost Fitch udělila dluhopisům této emise rating na stupni "A".

 

Zdroj:J&T BANKA, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Evropa v datech: Evropskou ekonomiku táhne průmysl, nejvíce lidí ale pracuje v koronavirem silně zasažených službách

Ilustrativní obrázek

Jiný pohled na liberační balíček

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k celkovým nákladům na obnovu ekonomiky

Ilustrativní obrázek

Ekonomické dopady koronaviru na české firmy

Ilustrativní obrázek

Moneta, Komerční banka: Stabilizační kroky ČNB i výzva ke zdržení se výplaty dividendy

Ilustrativní obrázek

Koronavirus ovlivňuje chod firem. Jaký má dopad na byznys?Čti více
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k bankrotům významných společností

Ilustrativní obrázek

Německý DAX v závěru týdne oslabuje

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy smíšené; trh spekuluje nad tím, co bude tématem Trumpovy konference ohledně Číny

Ilustrativní obrázek

Wall Street pokračuje v růstovém tažení

Ilustrativní obrázek

Německý DAX roste

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifický region se ve čtvrtek obchodoval smíšeně

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.