Jaké jsou důvody, proč kupovat akcie Broadcom?

10:20 | wa pe | Diskuze

Akcie Broadcom (AVGO) mají potenciál růstu až o 20 %, je přesvědčen Jack Hough z prestižního investičního týdeníku Barron's.

Foto: Christopher Hsia

Navzdory očekáváním předních analytických týdnů hlásí nová generace chytrých telefonů  iPhone 7 solidní prodeje na všech hlavních klíčových trzích. což se pozitivně projevuje nejenom na akciích technologického gigantu Apple, ale také jeho hlavních dodavatelů. Zatímco ještě před měsícem odhadovali analytici za čtvrtletí končící prosincem prodej 74,2 milionu i Phone 7, nyní je to již 75,5 milionu prodaných přístrojů a toto číslo může ještě dále růst. 

Zatímco akcie Apple od konce června posilují o 18 %, stejně, ne-li více mohou brzy posílit i akcie společností Broadcom, domnívají se analytici. I bez překvapivě dobrých výsledků prodejů nových iPhone by na tom Broadcom nebyl zle, jelikož jeho polovodičové součástky umožňují vyšší přenosové rychlosti dat, což je jeho hlavní konkurenční výhodou. Podle nejjnovějších zpráv navíc výrazně roste podíl jeho produktů v nových iPhone. Oproti předcházející generaci iPhone 6S, najdeme v nových iPhone 7 o 25–30 % více součástek Broadcom.  

Singapurská společnost Avago teprve v únoru dokončila akvizici kalifornského výrobce polovodičových součástek, Broadcom a převzala jeho jméno. Vedení společnosti se obvykle nezaměřuje na rychle rostoucí segmenty trhu, ale dává přednost produktům, kde panuje omezená konkurence dominující trhu, což zajišťuje poměrně stálý odbyt, dobře předvídatelný volný peněžní tok a v případě potřeby prostor pro snižování provozních nákladů.

Pro příští fiskální rok začínající v listopadu počítá Broadcom s tržbami ve výši 16,3 miliardy USD a ziskem 2,6 miliardy USD. Zisk na akcii bude upraven ve směru dolů vlivem nedávných rozsáhlých akvizic, i tak ale dosáhne 11 USD za tento fiskální rok a do tří let by měl být na hranici 16 USD, domnívá se Amit Darynani z RBC Capital Markets. Polovina růstu EPS by měla nastat následkem organického růstu tržeb, zatímco druhou polovinu by mělo zajistit snižování výrobních nákladů. V příštím fiskálním roce by volný peněžní tok Broadcom měl po integraci nedávných nákupů dosáhnout 5 miliard USD, o rok později pak 6 milliard USD. Vzhledem k bohaté historii akvizic Broadcom, můžeme uvažovat o dalších cílech k nákupu. Dlouhou dobu se spekulovalo o společnosti NXP Semiconductors (NXPI), tu však podle posledních zpráv kupuje konkureční Qualcomm (QCOM).  V hledáčku Broadcom nám nejpravděpodobněji zbývají Xilinx (XLNX) a Maxim Integrated Products (MXIM).

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.