Jaké hospodářské výsledky společnosti Guess lze očekávat?

24.08.2016 12:25 | Ne Ro | Diskuze

Společnost Guess? Inc. (NYSE: GES) má v plánu během dneška zveřejnit své hospodářské výsledky za fiskální druhé čtvrtletí, a to po uzavření amerických trhů.

Foto: Kārlis Dambrāns

 

Akcie společnosti se během léta odrazily od svých 52týdenních minim, a to navzdory tomu, že trhy dosáhly nových historických maxim. Akcie prošly zkouškou, poté co byly zveřejněny hospodářské výsledky za první čtvrtletí, a od té doby pokulhávaly. Vezmeme-li v potaz, že akcie před nedávnem zaznamenaly lehčí zotavení, lze to považovat za možný optimistický signál, než dojde během dnešního dne ke zveřejnění hlášení hospodářských výsledků společnosti?

Analytici očekávají zisk 0,07 USD na akcii a tržby ve výši 550,53 miliónů USD. Za stejný časový úsek loni výsledky společnosti údajně byly zisk 0,21 USD na akcii a tržby ve výši 546,26 miliónů USD. Výhled na druhé čtvrtletí počítá se ziskem na akcii v rozpětí od 0,04 USD do 0,08 USD a nárůstem čistých tržeb o 0,5 % až 2,5 %. Společnost vyplácí jednu z nejvyšších dividend v rámci maloobchodního sektoru, současně okolo 5,7 %. Nicméně jsou takto vysoké jen proto, že akcie po několik let oslabovaly.

V předchozím hlášení hospodářských výsledků výkonný ředitel společnosti, Victor Herrero, zmínil, že počátek roku představoval větší výzvu, než se očekávalo, zvláště na americkém kontinentě a v menší míře také v Číně. Tento vývoj byl zohledněn ve výhledu společnosti na druhé čtvrtletí a vedl i k pozměnění celoročního výhledu. Herrero ve zmiňovaném hlášení podotkl, že je nadále přesvědčen, že společnost dosáhne cílů svého tříletého plánu ustanoveného v březnu tohoto roku, nicméně s odlišnou kadencí, než se původně zamýšlelo.

Dříve než společnost Guess dnes ohlásí své hospodářské výsledky, několik analytiků ji ohodnotilo a sdělilo svá investiční doporučení:

  • Piper Jaffray - Sell s cílovou cenou 12 USD;
  • Mizuho - Neutral s cílovou cenou 17 USD;
  • B. Riley - Neutral s cílovou cenou 16 USD;
  • Odeon Capital Group zvýšil investiční doporučení na Hold;
  • Miller Tabak - Hold;
  • Jefferies - Hold s cílovou cenou 18 USD;
  • Topeka Capital Markets - Hold s cílovou cenou 16 USD;
  • Telsey Advisory Group - Market Perform.

Společnost Guess podala horší výsledek než širší trhy a akcie od začátku roku dosud upsaly 15 %. Během posledních 52 týdnů šly akcie společnosti o 19 % dolů. Úterní uzavírací cena akcií společnosti byla 15,89 USD (+1,99 %). Analytici očekávají cílovou cenu 17,30 USD a obchodní pásmo za období 52 týdnů od 13,78 USD do 23,45 USD.

 

Zdroj:247wallst, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.