Jaká čísla se točí okolo Hry o trůny?

22.08.2017 13:03 | Ne Ro | Diskuze

Okolo novodobého nekonečného fantasy-dramatického seriálu Hra o trůny (Game of Thrones) se točí spousta zajímavých údajů a cifer.

Ilustrační foto
Foto: HBO

Záliba ve velkých číslech

Průměrné náklady na natočení jediné epizody seriálu Hra o trůny (Game of Thrones) se pohybují okolo 10 miliónů USD. A buďme klidní, (zatím) předposlední řada populárního angloamerického seriálu Hra o trůny, která již několik let pravidelně ozařuje stěny nejednoho obýváku, je na dobré cestě.

Oblíbený televizní seriál Hra o trůny byl natočen na námět neméně populární knižní řady z pera George R. R. Martina ("A Song of Ice and Fire"). Zmiňovaný seriál se poprvé objevil na obrazovkách stanice HBO v roce 2011. V roce 2014 se mu podařilo stát se nejoblíbenějším HBO seriálem. Dosáhl dvacetimiliónové sledovanosti, čímž překonal seriál "The Sopranos". V loňském roce dosáhla šestá řada seriálu Hra o trůny rekordní sledovanosti 25,7 miliónů diváků během jedné epizody, pakliže započítáme veškeré zobrazovací platformy a i pozdější zhlédnutí dílu. Citovaný údaj uvádějí data z Variety.

Premiéra sedmé řady utržila hned dva číselné rekordy: Přímo během jejího vysílání ji sledovalo 16,1 miliónů diváků, kteří ji ještě během samotného vysílání otweetovali 2,4 milióny tweetů. Tyto údaje představují meziroční nárůst počtu diváků, sledujících premiéru vysílání nové řady Game of Thrones, o 50 %. Nicméně vězte, že podobně vysoký počet zhlédnutí je vykoupen opravdu vysokými náklady na vznik tohoto populárního televizního seriálu. Tvůrce totiž přicházejí draho nejen vytvářené produkční hodnoty, nýbrž i herecký talent, který rozhodně není z levného kraje.

Seriál Hra o trůny je jednou velkou show; navíc pěkně drahou. V první řadě tohoto seriálu činily průměrné náklady na natočení jednoho dílu okolo 6 miliónů USD. Přitom průměrné náklady na tvorbu různých show, které dnes a denně běží na kabelových televizích, se pohybují okolo 2 miliónů USD za díl. Během natáčení druhé řady Game of Thrones začali někteří nevěřícně kroutit hlavami, když Business Insider zveřejnil, že natočení dílu s názvem Blackwater přišlo na 8 miliónů USD.

Zdroj:MP, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články

Seznam.cz požádala o vydání licencí pro vysílání svého televizního kanálu

Ilustrační foto

Reportéři bez hranic varují před znárodňováním egyptských médií

Netflix se začíná víc zaměřovat na expanzi vlastních studií

Sociální síť Facebook zpřísňuje pravidla pro reklamu

Apple mění vedoucího projektu Siri a má zájem o hollywoodské filmové studio Culver

TV seriál Hra o trůny dál láme rekordyČti více
Ilustrační foto

Americké indexy v závěru týdne uzavřely smíšeně na nule

Segment her s virtuální realitou potřebuje větší konkurenci, prohlašuje lídr trhu Sony

Přehnané odhady těžby ropy v USA zkreslují situaci na trhu, tvrdí CEO Continental Resources

Fúzi s Commerzbank nechystáme, oznámilo vedení UniCredit Bank

Total prodala svou dceřinou společnost Total Italia Gas

Akcie Tesla se blíží svému nejhoršímu týdnu od počátku července

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.