Jaká čísla se točí okolo Hry o trůny?

22.08.2017 13:03 | Ne Ro | Diskuze

Okolo novodobého nekonečného fantasy-dramatického seriálu Hra o trůny (Game of Thrones) se točí spousta zajímavých údajů a cifer.

Ilustrační foto
Foto: HBO

Záliba ve velkých číslech

Průměrné náklady na natočení jediné epizody seriálu Hra o trůny (Game of Thrones) se pohybují okolo 10 miliónů USD. A buďme klidní, (zatím) předposlední řada populárního angloamerického seriálu Hra o trůny, která již několik let pravidelně ozařuje stěny nejednoho obýváku, je na dobré cestě.

Oblíbený televizní seriál Hra o trůny byl natočen na námět neméně populární knižní řady z pera George R. R. Martina ("A Song of Ice and Fire"). Zmiňovaný seriál se poprvé objevil na obrazovkách stanice HBO v roce 2011. V roce 2014 se mu podařilo stát se nejoblíbenějším HBO seriálem. Dosáhl dvacetimiliónové sledovanosti, čímž překonal seriál "The Sopranos". V loňském roce dosáhla šestá řada seriálu Hra o trůny rekordní sledovanosti 25,7 miliónů diváků během jedné epizody, pakliže započítáme veškeré zobrazovací platformy a i pozdější zhlédnutí dílu. Citovaný údaj uvádějí data z Variety.

Premiéra sedmé řady utržila hned dva číselné rekordy: Přímo během jejího vysílání ji sledovalo 16,1 miliónů diváků, kteří ji ještě během samotného vysílání otweetovali 2,4 milióny tweetů. Tyto údaje představují meziroční nárůst počtu diváků, sledujících premiéru vysílání nové řady Game of Thrones, o 50 %. Nicméně vězte, že podobně vysoký počet zhlédnutí je vykoupen opravdu vysokými náklady na vznik tohoto populárního televizního seriálu. Tvůrce totiž přicházejí draho nejen vytvářené produkční hodnoty, nýbrž i herecký talent, který rozhodně není z levného kraje.

Seriál Hra o trůny je jednou velkou show; navíc pěkně drahou. V první řadě tohoto seriálu činily průměrné náklady na natočení jednoho dílu okolo 6 miliónů USD. Přitom průměrné náklady na tvorbu různých show, které dnes a denně běží na kabelových televizích, se pohybují okolo 2 miliónů USD za díl. Během natáčení druhé řady Game of Thrones začali někteří nevěřícně kroutit hlavami, když Business Insider zveřejnil, že natočení dílu s názvem Blackwater přišlo na 8 miliónů USD.

Zdroj:MP, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články

Axios: Bloomberg se angažuje v síti Twitter v rámci šesti projektů

Stát chce dát více peněz na boj proti ruským dezinformacím

Ruský parlament plánuje odvetná opatření proti americkým médiím

Ruská státní televize RT se v USA musí zaregistrovat jako cizí agent

Thor: Ragnarok se o víkendu úspěšně prohnal kinosály v USA a utržil 121 milionů USD

Ilustrační foto

Konspirační teorie si žijí díky internetu svým životem, a daří se jimČti více

Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují díky OPECu

Volkswagen plánuje investice v souhrnné výši 70 miliard eur

Ekvádor nebude od OPEC požadovat výjimku z dohody o omezení produkce ropy

Tencent vede další kolo investic do čínského startupu se zaměřením na robotiku

Akcie Barnes & Noble posilují o 16 % v reakci na možné stažení titulu z burzy

Cena bitcoinu dnes posílila na nové absolutní maximum

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.