Jaká čísla se točí okolo Hry o trůny?

13:03 | Ne Ro | Diskuze

Okolo novodobého nekonečného fantasy-dramatického seriálu Hra o trůny (Game of Thrones) se točí spousta zajímavých údajů a cifer.

Ilustrační foto
Foto: HBO

Záliba ve velkých číslech

Průměrné náklady na natočení jediné epizody seriálu Hra o trůny (Game of Thrones) se pohybují okolo 10 miliónů USD. A buďme klidní, (zatím) předposlední řada populárního angloamerického seriálu Hra o trůny, která již několik let pravidelně ozařuje stěny nejednoho obýváku, je na dobré cestě.

Oblíbený televizní seriál Hra o trůny byl natočen na námět neméně populární knižní řady z pera George R. R. Martina ("A Song of Ice and Fire"). Zmiňovaný seriál se poprvé objevil na obrazovkách stanice HBO v roce 2011. V roce 2014 se mu podařilo stát se nejoblíbenějším HBO seriálem. Dosáhl dvacetimiliónové sledovanosti, čímž překonal seriál "The Sopranos". V loňském roce dosáhla šestá řada seriálu Hra o trůny rekordní sledovanosti 25,7 miliónů diváků během jedné epizody, pakliže započítáme veškeré zobrazovací platformy a i pozdější zhlédnutí dílu. Citovaný údaj uvádějí data z Variety.

Premiéra sedmé řady utržila hned dva číselné rekordy: Přímo během jejího vysílání ji sledovalo 16,1 miliónů diváků, kteří ji ještě během samotného vysílání otweetovali 2,4 milióny tweetů. Tyto údaje představují meziroční nárůst počtu diváků, sledujících premiéru vysílání nové řady Game of Thrones, o 50 %. Nicméně vězte, že podobně vysoký počet zhlédnutí je vykoupen opravdu vysokými náklady na vznik tohoto populárního televizního seriálu. Tvůrce totiž přicházejí draho nejen vytvářené produkční hodnoty, nýbrž i herecký talent, který rozhodně není z levného kraje.

Seriál Hra o trůny je jednou velkou show; navíc pěkně drahou. V první řadě tohoto seriálu činily průměrné náklady na natočení jednoho dílu okolo 6 miliónů USD. Přitom průměrné náklady na tvorbu různých show, které dnes a denně běží na kabelových televizích, se pohybují okolo 2 miliónů USD za díl. Během natáčení druhé řady Game of Thrones začali někteří nevěřícně kroutit hlavami, když Business Insider zveřejnil, že natočení dílu s názvem Blackwater přišlo na 8 miliónů USD.

Zdroj:MP, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Facebook zesiluje před volbami v Itálii svůj boj proti tzv. dezinformacím

Ilustrativní obrázek

Donald Trump oznámí "nejhanebnější a nejzkorumpovanější média" za rok 2017

Ilustrativní obrázek

Facebook testuje funkci lokálních zpráv pro mobilní zařízení

Ilustrativní obrázek

Majitelé kávy Lavazza koupili menšinový podíl ve firmě Chili, která je italskou obdobou Netflixu

Ilustrativní obrázek

Nejočekávanější filmy v roce 2018

Ilustrativní obrázek

Seriál Simpsonovi v epizodě Dojezdy pro hvězdy kdysi "předpověděl" fúzi 20th Century Fox a DisneyČti více
Ilustrativní obrázek

Saúdská Arábie vyzývá producenty ropy ke spolupráci v regulaci těžby ropy i po roce 2018

Ilustrativní obrázek

Příští týden na akciových trzích bude opět patřit výsledkům, ECB a politice v ČR a USA

Ilustrativní obrázek

Ryanair podal stížnost na Polsko u antimonopolních úřadů EU

Ilustrativní obrázek

Americké akciové indexy přečkají víkend na nových rekordech

Ilustrativní obrázek

Uplynulý týden na akciových trzích: Hospodářské výsledky, ekonomika USA, Fortuna, ČEZ, Moneta a politika

Ilustrativní obrázek

Turecko schválilo rozšíření plynovodu TurkStream

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.