Jak zasílat eura po celé EU bez poplatků?

15:29 | mos ja | 1 komentář / 1 nový

Nakupujete zboží nebo služby v eurech? Využijte službu Europlatba.cz a během několika málo kliknutí můžete poslat platby do řady zemí Evropy za mnohem výhodnější kurzy než jaké máte ve vaší bance a samozřejmě bez poplatků. 

Problém však vzniká při placení a zaslání cizí měny prodejci. Když využijete tradiční tuzemské banky, dostanete kurz v některých případech až o korunu horší, než je aktuálně na trhu, s poplatkem obvykle v řádu stokorun. Díky tomu, výhoda posilující koruny téměř zmizí.

Jak se vyhnout těmto naprosto zbytečným kurzovým ztrátám a poplatkům?

Společnost EasyChange, která se pohybuje na trhu již od roku 2010 a operuje ve čtyřech zemích Evropy (ČR, SR, DE a UK), přišla před časem se službou europlatba.cz

Díky této službě můžete zasílat eura do celé EU bez jakýchkoliv poplatků a za výborný směnný kurz. Pokud pracujete v zahraničí, či dostáváte EUR za Vaše zboží či služby, můžete tuto službu použít i obráceným směrem, tj. směnit si eura do českých korun.

Europlatba.cz je na trhu již řadu let a za tu dobu se těší stále větší a větší popularitě, hlavně mezi běžnými občany i menšími firmami, kteří už nechtějí platby posílat nevýhodně přes banky. V letošním roce tato služba například zaznamenala masivní rozmach u úhrad dopravních pokut českých řidičů za přestupky při cestách po Evropě, či v zimních měsících při platbách za pobyty v Alpách.

Jak to funguje?

Celý princip funguje tak, že na přehledném odesílacím formuláři na webových stránkách www.europlatba.cz vyplníte potřebné údaje a po odeslání pokynu obdržíte obratem na Váš email potvrzení k zadanému obchodu. Celá služba je plně automatizovaná, takže je dostupná nonstop i o víkendech. Po obdržení potvrzení odešlete dle instrukcí finanční prostředky na sběrný účet společnosti EasyChange a o připsání těchto prostředků budete informováni zprávou na Váš email. Poté už následuje poslední email, který Vás bude informovat o tom, že prostředky v druhé měně byly námi odeslány na určený účet. Zároveň obdržíte i doklad o vypořádání jak v češtině, tak v angličtině, aby bylo možné ho obratem poslat například prodejci jako potvrzení, že jste platbu uhradili.

Více informací pak naleznete zde.

Zdroj:PR článek, easychange
Líbil se vám článek?
+1 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Cituji "Společnost EasyChange, která se pohybuje na trhu již od roku 2010 a operuje ve čtyřech zemích Evropy (ČR, SR, DE a UK)"

Přesne tohle mě zajímá. Já jsem na slovenku a mám účet v slovenské bance v eurách, potřebuji poslat do anglie peníze co oni používají libry. Jako to celé udělám?
Vstoupit do diskuze

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.