Jak se zajistit nebo vydělat na brexitu? V Goldman Sachs radí, které konkrétní opce nakupovat

11:15 | wa pe | Diskuze

Hrozící brexit vytváří na trzích nejistotu, ale také jedinečné příležitosti. Které opce na akcie koupit před blížícím se referendem? 

Foto: Amaya&Laurent

 

Zasedání amerického FEDu a Bank of Japan z tohoto týdne je již za námi a trhy se nyní soustředí čistě na referendum o setrvání Velké Británie v Evropské unii, které proběhne ani ne za týden ve čtvrtek 23. června. Poslední výsledky průzkumů veřejného mínění kreslí většinou obrázek patové situace, přičemž některé dokonce  přisuzují euroskeptikům mírný náskok.  

Po včerejší vraždě britské poslankyně Jo Coxové sice oba tábory přerušily svou kampaň,  volatilita obchodování s akciemi a librou si oddechový čas nedává. Jednoměsíční implikovaná volatilita pro index S&P 500 vzrostla o 16 %, trhy však zdá se nerozlišují mezi tituly zranitelné vůči možnému brexitu a tituly, které případný odchod Velké Británie z EU pravděpodobně neohrozí. Situaci můžeme interpretovat také tak, že trh sice očekává vyšší volatilitu, tak však nemusí být nutně spojena s blížícím se referendem.

Podle analytičky Goldman Sachs, Katherine Fogerteyové obchodování na opcích prozatím málo zohledňuje s brexitem spojený pokles akcií některých titulů, které jsou obzvláště exponované na britském trhu. Jak této situace využít?

 

Nákup put opcí Penske Automotive Group Inc

Společnost získává až 34 % veškerých tržeb na britském trhu a chystá se zveřejnit své výsledky hospodaření v druhé polovině července, put opce tak představují vhodné zajištění proti riziku plynoucím z obou skutečností.

 

Nákup opcí PPL Corp pomocí straddle strategie

I PPL odvozuje značnou část svých tržeb, více jak 30 %, ze Spojeného království a její výsledky hospodaření by měly být známy v druhé polovině července.

 

Koupě call opcí SAGE Therapeutics

Společnost se chystá na začátku července zveřejnit upravené údaje o SPPD (Sales per Point of Distribution), přičemž podle Goldman Sachs existuje 60% šance, že tyto pomohou akciím k růstu mezi 30–40 %.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.