Jak se ladila chytrá stélka do bot Miomove

15:15 | E V | Diskuze

Prototypování probíhalo 3 týdny před CES ve spolupráci s Prototypum

Ilustrativní obrázek
Foto: miomove

Na veletrhu CES, který proběhl začátkem ledna v Las Vegas, zanechaly výraznou stopu rovněž české hardwarové startupy. Mezi nimi například také Miomove, kteří zde představili chytrou stélku pro běžce, na jejímž vývoji se podílelo také design studio Prototypum. Ladění celého produktu probíhalo při tom ještě tři týdny před samotným představením na veletrhu. Sprinty a úpravy těsně před deadlinem tedy nejsou pouze doménou softwarových vývojářů, ale také inovátorů hardwarových produktů.

„Spolupráce s Prototypum byla z našeho pohledu velmi efektivní a úspěšná. A to i přes to, že jsme se o nich dozvěděli poměrně pozdě. Veškeré komponenty původního prototypu jsme měli připravené a funkční, ale věděli jsme, že na CES to chce něco víc. I přes šibeniční termín to však kluci zvládli a my jsme do Vegas odletěli ukázat produkt, který byl mnohem dál než původní koncept. A přesně podle našich představ,” říká Barbora Malaníková, spoluzakladatelka a CEO Miomove.

„Stav prototypu nebyl před veletrhem ideální. Potřeboval vizuálně zatraktivnit, ubrat na objemu a “vyčistit” tak, aby bylo vše především funkční. Miomove nás oslovili s prosbou o pomoc při prototypování, a to jen pár týdnů před odletem. My máme rádi výzvy a dokážeme se přizpůsobit i startupům, které fungují živelněji než velké výrobní firmy. Během prototypování jsme udělali řadu úprav, zmenšili prostor pro elektroniku, vylepšili grafiku a optimalizovali produkt pro výrobu,” říká Martin Žampach, kreativní ředitel Prototypum.

Během protypování prošla chytrá stélka řadou změn s maximálním důrazem na funkčnost a vyrobitelnost. To s sebou neslo změnu koncepce uložení elektroniky. Stélka během ladění ztratila na objemu a dostala lepší branding, který se přesunul na její horní část. Studio Prototypum dodalo jednotlivé části, jejich kompletaci si dodělali sami Miomove.

 

Na trh se Miomove chystají na jaře

Účelem prototypování je urychlit proces vývoje nových produktů, vychytat mouchy, uvést je do fáze funkčního prototypu a následně do sériové výroby. Miomove plánuje uvést své chytré stélky na trh v druhém kvartálu 2020. „Naším cílem na CES bylo představit Miomove světu a získat nové kontakty na partnery v USA. A jejich ohlasy byly nad očekávání. Na celém veletrhu jsme byli unikátní, na naše stélky se vedle běžných návštěvníků chodili dívat lidé z Nike a dalších obuvnických firem, objevili jsme se rovněž na stránkách CES Daily. Nyní nás dělí jen pár krůčků k doladění stélek a následně zamíříme na trh,” dodává Barbora Malaníková.

Chytrá stélka Miomove má v sobě zabudované tlakové senzory, které analyzují došlap sportovce. Dokáže tak rozlišit dopad na patu, špičku nebo na střed chodidla. Z toho následně vypočítá rozložení váhy těla a rozložení těžiště a vytvoří vizualizaci došlapu v reálném čase.

Technologie je založená na nanosenzorech s vysokým rozsahem měření a citlivosti, k čemuž vyvinuli vlastním software i hardware. Stélky umožňují monitorovat a analyzovat správnost pohybové aktivity a upozornit uživatele na nesprávnost techniky běhu nebo chůze.

 

 

 

Více o PROTOTYPUM

PROTOTYPUM je studio zaměřené na průmyslový design a inovace, konstrukci a výrobu funkčních prototypů. Zabývá se navrhování produktů pro sériovou výrobu, které v sobě spojují technologie, funkčnost a estetiku. A to s ohledem na přání cílových zákazníků a technologické možnosti výrobců. Designeři z PROTOTYPUM využívají širokou škálu znalostí od klasické modelařiny po 3D tisk, které kombinují s dalšími dostupnými technikami. V procesu navrhování produktu využívají komplexní znalosti o všech aspektech vývoje a dokáží díky tomu prvotní myšlenku dotáhnou až k reálnému produktu. A ten uvést do sériové výroby. Ze schopnosti designerů navrhnout kvalitní produkt, a ten následně vyprototypovat, vychází i název studia – PROTOTYPUM.

Zdroj:Michael Kubín, HustáKomunikejšn s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Investoři ze Silicon Valley a z Evropy na jednom místě. Online na Transatlantic Pitch event

Ilustrativní obrázek

Studenti budou soutěžit, jak pomocí digitálních technologií snížit uhlíkovou stopu. Vítěz získá 10 000 euro

Ilustrativní obrázek

Jedinečný vzdělávací program se světovou reputací je opět přístupný i českým vysokoškolákům

Ilustrativní obrázek

Vědci a studenti mohou zdarma vyzkoušet kvantové programování

Ilustrativní obrázek

Solar Orbiter začal s měřeními. Z Čech má na palubě jedinečnou optiku.Čti více
Ilustrativní obrázek

Klíčové centrální banky tisknou peníze jako o závod

Ilustrativní obrázek

Dolar opět překvapil

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k růstu cen pohonných hmot

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k nákupu 100 tun zlata

Ilustrativní obrázek

Zdražování materiálů v automobilovém průmyslu (ocel, měď, kobalt)

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS ke zdražování ropy a pohonných hmot

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.