Jak se ladila chytrá stélka do bot Miomove

15:15 | E V | Diskuze

Prototypování probíhalo 3 týdny před CES ve spolupráci s Prototypum

Ilustrativní obrázek
Foto: miomove

Na veletrhu CES, který proběhl začátkem ledna v Las Vegas, zanechaly výraznou stopu rovněž české hardwarové startupy. Mezi nimi například také Miomove, kteří zde představili chytrou stélku pro běžce, na jejímž vývoji se podílelo také design studio Prototypum. Ladění celého produktu probíhalo při tom ještě tři týdny před samotným představením na veletrhu. Sprinty a úpravy těsně před deadlinem tedy nejsou pouze doménou softwarových vývojářů, ale také inovátorů hardwarových produktů.

„Spolupráce s Prototypum byla z našeho pohledu velmi efektivní a úspěšná. A to i přes to, že jsme se o nich dozvěděli poměrně pozdě. Veškeré komponenty původního prototypu jsme měli připravené a funkční, ale věděli jsme, že na CES to chce něco víc. I přes šibeniční termín to však kluci zvládli a my jsme do Vegas odletěli ukázat produkt, který byl mnohem dál než původní koncept. A přesně podle našich představ,” říká Barbora Malaníková, spoluzakladatelka a CEO Miomove.

„Stav prototypu nebyl před veletrhem ideální. Potřeboval vizuálně zatraktivnit, ubrat na objemu a “vyčistit” tak, aby bylo vše především funkční. Miomove nás oslovili s prosbou o pomoc při prototypování, a to jen pár týdnů před odletem. My máme rádi výzvy a dokážeme se přizpůsobit i startupům, které fungují živelněji než velké výrobní firmy. Během prototypování jsme udělali řadu úprav, zmenšili prostor pro elektroniku, vylepšili grafiku a optimalizovali produkt pro výrobu,” říká Martin Žampach, kreativní ředitel Prototypum.

Během protypování prošla chytrá stélka řadou změn s maximálním důrazem na funkčnost a vyrobitelnost. To s sebou neslo změnu koncepce uložení elektroniky. Stélka během ladění ztratila na objemu a dostala lepší branding, který se přesunul na její horní část. Studio Prototypum dodalo jednotlivé části, jejich kompletaci si dodělali sami Miomove.

 

Na trh se Miomove chystají na jaře

Účelem prototypování je urychlit proces vývoje nových produktů, vychytat mouchy, uvést je do fáze funkčního prototypu a následně do sériové výroby. Miomove plánuje uvést své chytré stélky na trh v druhém kvartálu 2020. „Naším cílem na CES bylo představit Miomove světu a získat nové kontakty na partnery v USA. A jejich ohlasy byly nad očekávání. Na celém veletrhu jsme byli unikátní, na naše stélky se vedle běžných návštěvníků chodili dívat lidé z Nike a dalších obuvnických firem, objevili jsme se rovněž na stránkách CES Daily. Nyní nás dělí jen pár krůčků k doladění stélek a následně zamíříme na trh,” dodává Barbora Malaníková.

Chytrá stélka Miomove má v sobě zabudované tlakové senzory, které analyzují došlap sportovce. Dokáže tak rozlišit dopad na patu, špičku nebo na střed chodidla. Z toho následně vypočítá rozložení váhy těla a rozložení těžiště a vytvoří vizualizaci došlapu v reálném čase.

Technologie je založená na nanosenzorech s vysokým rozsahem měření a citlivosti, k čemuž vyvinuli vlastním software i hardware. Stélky umožňují monitorovat a analyzovat správnost pohybové aktivity a upozornit uživatele na nesprávnost techniky běhu nebo chůze.

 

 

 

Více o PROTOTYPUM

PROTOTYPUM je studio zaměřené na průmyslový design a inovace, konstrukci a výrobu funkčních prototypů. Zabývá se navrhování produktů pro sériovou výrobu, které v sobě spojují technologie, funkčnost a estetiku. A to s ohledem na přání cílových zákazníků a technologické možnosti výrobců. Designeři z PROTOTYPUM využívají širokou škálu znalostí od klasické modelařiny po 3D tisk, které kombinují s dalšími dostupnými technikami. V procesu navrhování produktu využívají komplexní znalosti o všech aspektech vývoje a dokáží díky tomu prvotní myšlenku dotáhnou až k reálnému produktu. A ten uvést do sériové výroby. Ze schopnosti designerů navrhnout kvalitní produkt, a ten následně vyprototypovat, vychází i název studia – PROTOTYPUM.

Zdroj:Michael Kubín, HustáKomunikejšn s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Solar Orbiter začal s měřeními. Z Čech má na palubě jedinečnou optiku.

Ilustrativní obrázek

V Česku se rekordně investovalo do výzkumu a vývoje

Ilustrativní obrázek

Software z druhé ruky je pro start-up prvotřídním nápadem

Ilustrativní obrázek

Hyundai prezentuje na konferenci MIF 2019 filozofii budoucí mobility, zaměřenou na člověka

Ilustrativní obrázek

Kam směřuje využití umělé inteligence?Čti více
Ilustrativní obrázek

Saúdská Arábie a Rusko dnes budou jednat ohledně snížení těžby ropy

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k bouřlivému vývoji na ropném trhu

Ilustrativní obrázek

Čína začala nakupovat ropu do státních hmotných rezerv; cílem objem ekvivalentní 90denním dovozům

Ilustrativní obrázek

Ceny ropy se dostaly na svá sedmnáctiletá minima

Ilustrativní obrázek

Rusko volá po nové dohodě na omezení těžby ropy na širší platformě než jen OPEC

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.