Jak obchodovat levely - diskuze

23:05 | Analytický tým FPG | Diskuze

Supporty a rezistence jsou nejdůležitějšími „indikátory“, které si v grafu zakreslujete. Některé z nich jsou významnější než jiné, ale obecně platí, že pokud se vám schází v grafu na stejné úrovni více supportů nebo rezistencí, je daný cenový level validnější a označuje se jako shluk úrovní.

Řekněme třeba, že sledujete kulatá čísla, volume levely a fibonacciho čísla a vzešly vám z technické analýzy 3 levely na podobné cenové hladině. Každý z nich má v sobě určité pozitivní očekávání, že by se právě u něj mohla cena otočit. Taková situace je vyobrazena na obrázku níže. Volume level je na ceně 9.5, kulaté číslo na 10 a fibo level na 10.5. V případě, že byste vstupovali do short obchodu na ceně 9.5 a trh by se na volume levelu neotočil nebo se případně odrazil nedostatečně k vyplnění vašeho profit targetu, tak „máte ve hře“ ještě 2 rezistence nad ním.

 

 

Na obrázku výše jsme měli rezistenční úrovně odsazeny od sebe. Z pohledu trhu se jedná o 3 různé rezistence, přičemž každá z nich s sebou nese určitou pravděpodobnost úspěšného odrazu. Na obrázku níže máme ten samý příklad, jen jsou dané úrovně položeny blíže k sobě. Tudíž fibo level je na ceně 10.10, kulaté číslo 10.00 a volume level na 9.98. Pokud se nacházejí levely v takto bezprostřední blízkosti, stávají se jednou úrovní (v našem případě) rezistence, která s sebou nese „spojené pravděpodobnosti“ všech 3 rezistencí. Ovšem, jak už to tak bývá, nejedná se o součet těchto pravděpodobností. Tím, že v trhu vidí mnoho obchodníků stejnou úroveň rezistence (nebo supportu), vzniká za těmito úrovněmi taktéž větší množství stop objednávek (stop lossů), pro které si mohou velcí hráči dojít a eliminovat tak efekt dané rezistence či supportu. Z tohoto hlediska se jeví jako vhodnější shluk úrovní supportů či rezistencí takový, kde jsou jednotlivé úrovně posazeny dále od sebe.

 

 

 

Jde zde sice víceméně o selský rozum a základy diskrečního obchodování, nicméně mnoho traderů tyto skutečnosti na trhu nevnímá a neaplikuje ve svém tradingu. Hlavním cílem tradera by mělo být zvyšování úspěšnosti obchodů, respektive měl by v rámci svého obchodního přístupu či strategie brát jen ty nejlepší příležitosti. Mělo by jít o takové příležitosti, kde hrajou okolnosti v jeho prospěch, například tak, jak je tomu u odsazení rezistencí zmíněné výše.

Rádi byste se dozvěděli další užitečné rady, jak zlepšit váš trading? To a mnohem více se dozvíte v novém webináři, který pro Vás Forex-Zone pro nadcházející měsíc připravil ve spolupráci s předními českými obchodníky.

 

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Přidat nový příspěvek

Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé. Přihlaste se zde.Související články

Objev století vždy získá náhoda

Zenith Credit Group Investment Inc.

EU

EUR/USD & GBP/USD

S&P500

USD/CHFČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurt otevírá úterní obchodní seanci se zelenou nulou

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy se vyvíjejí smíšeně

Ilustrativní obrázek

Zámořské akcie mírně oslabily

Ilustrativní obrázek

Praha zaznamenala silný start do nového týdne

Ilustrativní obrázek

Index DAX oslabuje o 0,61 %

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy se na pozadí útoků na saúdskoarabská ropná zařízení obchodovaly smíšeně

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.