Jak mohou moderní technologie po odchodu do penze zničit fungující vztah?

10:45 | Ne Ro | Diskuze

Vědci napsali devatero moudrých rad, kterak zabránit tomu, aby nám po odchodu do penze moderní technologie nezničily do té doby více či méně fungující manželství či jakýkoli dlouhodobý vztah.

Ilustrativní obrázek
Foto: PhotoArtifact
  1. Vyhraďte si čas, kdy budete staromódní, čili kompletně offline. V tento čas si zakažte nejen počítač a mobil, ale samozřejmě taky dívání na televizi. Místo toho se věnujte jeden druhému. Neuškodí starý dobrý rozhovor se svým protějškem.
  2. Pokud vás partner kdykoli požádá, abyste odtrhli svůj zrak od displeje, ať už se tam zrovna věnujete čemukoli, učiňte tak co nejdříve a věnujte se partnerovi.
  3. Když už jste na různých sociálních sítích, tak rozhodně neuškodí tu a tam se pochvalně vyjádřit o svém milovaném protějšku.
  4. Trvale zakažte notebookům, telefonům, tabletům a televizi přístup do vaší ložnice.
  5. Pokud na televizi v ložnici trváte, tak ji rozhodně vypněte určitou dobu předtím, než půjdete spát. I těchto pár minut času, kdy budete konverzovat s partnerem, může váš vztah vylepšit.
  6. Důležité a především soukromé otázky se svým partnerem zásadně probírejte pouze tváří v tvář, a nikoli prostřednictvím telefonního hovoru, SMS zpráv či emailů. Je totiž pravdou, že ty nejpodstatnější životní věci si lidé nesdělují psaným textem, nýbrž beze slov, nonverbálně.
  7. Pokud vás na Internetu něco zaujme, ať už video či nějaký text, snažte se jej sdílet především se svým partnerem. Ten se pak nemusí cítit, že jej obcházíte.
  8. Otestujte sebe sama i partnera, zdali nejste na technologiích závislí. Skutečně ještě umíte strávit den bez mobilu v ruce, zapnutého počítače, puštěné televize a rádia? Netrávíte plkáním na sociálních sítích typu Facebook až příliš mnoho svého života?
  9. Znáte vůbec partnerův náhled na to, co si představuje pod některými pojmy? Třeba pod pojmy jako věrnost či vzájemný respekt? Máte s partnerem nastavena určitá pravidla? Anebo mu bez jeho vědomí a souhlasu pročítáte třeba veškerou jeho korespondenci?

Výše uvedená pravidla mohou pomoci nejen technologicky zručným důchodcům, nýbrž stejně tak se jimi může inspirovat i mladší krev. Výše uvedená doporučení lze shrnout do prosté rady: Chovejte se k sobě i druhým pěkně a slušně, prosvětlujte své okolí dobrou pozitivní energií, rady vědců a dalších expertů berte s rezervou – a místo toho raději používejte svou vlastní intuici a selský rozum!

Zdroj:MW
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Lékárníkům se nedaří vyjednat se zdravotními pojišťovnami navýšení plateb

Ilustrativní obrázek

Léčba nejdražšího pacienta v ČR loni přišla na 54 milionů korun

Ilustrativní obrázek

CRISPR sada pro domácnosti bude mít schopnost určit řadu nemocí

Ilustrativní obrázek

Antibiotika, příliš čisté prostředí a císařské řezy. To vše ničí i lidské zdraví

Ilustrativní obrázek

Chcete žít déle a zdravěji? Pijte kávu čtyřikrát denně, radí lékaři

Ilustrativní obrázek

Google a AMA chtějí společně finančně podpořit startupy ze sektoru zdravotnictvíČti více
Ilustrativní obrázek

Index S&P 500 je po zahájení pondělní seance na zelené nule

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled

Ilustrativní obrázek

Asijsko - pacifické indexy na pozadí slabších dat o čínském mezinárodním obchodě uzavřely v záporu

Ilustrativní obrázek

Americké indexy uzavřely týden v červených barvách

Ilustrativní obrázek

V závěru týdne přišlo uklidnění, index PX tento týden ztratil -2,5%

Ilustrativní obrázek

Americké akciové futures se pohybují nevýrazně kolem nuly

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.