Jak koupit akcie

21:27 | V Z | Diskuze

Tipy, jak kupovat akcie, se na vás valí odevšud: z televize, na večírcích i v posilovně. Emailové schránky jsou plné rad, na jakých akciích v současnosti rozhodně neproděláte. Dokonce i vlastním průzkumem trhu můžete narazit na akcie, které vypadají jako příležitost ke slušnému zisku. Jak se však v této změti rad a doporučení vyznat?

Foto: OTA Photos

 

Profesionální investoři při výběru doporučovaných akcií využívají mnoho různých metod, od počítačových programů až po průzkum v terénu. Podrobnější informace o tom, jak fungují programy pro vyhodnocování akcií, nabízejí webové stránky Americké asociace individuálních investorů. Na stránkách lze najít několik desítek příkladů hodnotících programů.

Mnoho informací o veřejně obchodovaných společnostech najde i na jejich vlastních stránkách. Většina firem nabízí na svých stránkách informace pro investory, včetně finančních údajů a aktuálních výsledků. Dobrým zdrojem informací o amerických společnostech jsou i stránky americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), www.sec.gov. Také lze doporučit stránky jako finviz.com, marketwatch.com nebo 4-traders.com.


U akcií je však často důležitější vědět, čemu se vyhnout: Nabízíme přehled klíčových chyb, jichž je třeba se vyvarovat:

  • Nadhodnocené tituly: Dávejte pozor na nadhodnocené akcie. Propad může být blíže než začátek růstu, bez ohledu na to, jak dobrá daná firma je.
  • Impulzivní nákupy: Impulzivní nákupy si dopřávejte pouze v supermarketu. Buďte trpěliví, než se rozhodnete své akcie prodat. Čas poskytuje individuálním investorům výhodu, protože v dlouhodobém horizontu jsou ztráty méně pravděpodobné.
  • Vyhypované bezcenné akcie: V internetových chatech, na různých nástěnkách, v nevyžádaných mailech či newsletterech a dokonce i v rozhlase či televizi můžete narazit na přefouknutá a vyhypovaná tvrzení o akciích. Neskočte jim na lep.
  • Nezamilovávejte se do akcií: Do některých akcií se můžete zamilovat, ale ony vás nikdy milovat nebudou. Pokud začnete hromadit ztráty, musíte vždy vědět, kdy se od vazby k určitému titulu odpoutat a prodat jej. Nejlepší obranou proti přílišné vazbě je disciplína a diverzifikace.
  • Nepřidávejte se k trendu: Téměř s jistotou se přidáte pozdě. Namísto naskakování na aktuální trendy se zaměřte na akcie s dlouhou historií vynikajících výnosů, dobrým pokrytím daného oboru a dobrou investiční historií.

Řadu dalších podrobností z oblasti nákupu akciií, insider transakcí, IPO nebo ETF můžete najít v naší vzdělávací knihovně.

Zdroj:Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.