Jak koupit akcie? Výběr vhodného brokera je základ

11.07.2016 20:53 | wa pe | Diskuze

Rádi byste obchodovali akcie na trhu, ale nevíte u jakého brokera otevřít účet? Pokud ano, potom je tento článek určen právě Vám. 

Foto: Public Domain

 

Pro každý nákup či prodej cenných papírů potřebujete certifikovaného brokera, ti se však liší rozsahem i kvalitou nabízených služeb.Setkat se můžete s levnými brokery, kteří jednoduše vyplní Vámi zadané příkazy k nákupu či prodeji až po takové, kteří Vás za nemalý poplatek zásobují detailními analýzami, radami a doporučeními, případně vezmou správu Vašich financí plně do svých rukou. 

Online diskontní brokeři sice stojí relativně málo, většinou však pouze přijímají a vyplňují Vámi zadané obchodní příkazy. Zpravidla neexistuje kancelář, ve které byste mohli svého brokera osobně navštívit a nedostane se Vám žádných informačních či poradenských služeb, pokud však máte omezený rozpočet a jasnou představu do čeho investovat, pak bude takovýto broker ideálním pro rozjezd. Interakce s takovýmto brokerem se většinou omezuje pouze na internet, případně prostřednictvím telefonu. Poplatky se odvíjejí od počtu proběhnutých transakcí či počtu zobchodovaných akcií a dalších aktiv. Pokud máte pocit, že jste schopni se na trhu orientovat sami či jen s pomocí investičních médií, nebo pokud si chcete investování takzvaně osahat bez větších finančních závazků, pak jsou online diskontní brokeři pro Vás správnou volbou.

Za extra služby si mírně připlatíte u online brokerů, kteří poskytují jistou informační bázi pro Vaše investiční rozhodnutí.  Tito brokeři s asistencí jsou často jen upgradované verze služeb diskontních online brokerů.  Čas od času se od těchto brokerů dočkáte vlastních výzkumných zpráv včetně tipů na výhodné investiční příležitosti.

Další kategorií jsou plnohodnotní brokeři, kteří si pro Vás vyhradí svůj čas pro to, aby zjistili, jaké jsou Vaše individuální cíle, možnosti a potřeby. Do úvahy berou například to či máte či nemáte partnera, jaké jsou Vaše spotřební nároky, věk, životní styl, příjmy, dluhy, výdaje a nejen to. Společně s takovýmto brokerem si poté můžete vypracovat dlouhodobý investiční plán, prostřednictvím kterého se pokusíte dosáhnout předem určených investičních cílů. Osobní broker Vám také v některých případech pomůže s všeobecnou správou majetku, plánováním důchodu či daňovou optimalizací. Paleta jimi poskytovaných služeb by zkrátka měla pokrývat plný rozsah Vašich finančních potřeb, to se však samozřejmě pojí se značnými náklady. Někteří z těchto brokerů umožňují otevřít si u nich účet s pouhými 25 000 Kč.  

Na vrcholu hierarchie stojí správci majetku, kterým můžete svěřit plnou kontrolu nad Vašimi penězi. V tomto případě si dejte pozor, abyste zvolili zkušeného profesionála s patřičným vzděláním, který se může prokázat dlouhodobým úspěšným řízením investičních portfolií svých klientů. Služby těchto manažerů využijete především, pokud disponujete značnými příjmy, které by Vám jinak z velké části pouze ležely na účtu ladem. Účty spravované těmito profesionály dosahují minimálně 2,5 milionu Kč. 

 

Zdroj:Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.