Jak evropští podnikatelé reagují na změny na trhu, aby získali konkurenční výhodu

15:15 | E V | Diskuze

Evropské podniky se nachází v obtížné makroekonomické situaci.

Ilustrativní obrázek
Foto: botticelli

Za posledních 5 let rostlo evropské hospodářství v průměru méně než 2 % ročně. Střednědobý výhled předpokládá mírný růst HDP v letech 2020 a 2021 jen 1,4 % ročně. 


Jak ale budou podniky prosperovat a růst? Výzkum BDO ukazuje, že evropské podniky si stále stanovují ambiciózní plány růstu se zvýšeným zaměřením na transformaci. 


Síť BDO provedla výzkum mezi 215 lídry firem se sídlem v sedmi evropských zemích*. Ten ukázal, že evropské podniky mají významné plány růstu, a to i navzdory výzvám, které představuje okolní prostředí.

* Belgie, Dánsko, Německo, Itálie, Norsko, Španělsko a Spojené království

 


5 klíčových zjištění

Pět klíčových zjištění potvrzuje, že evropské podniky by měly být připraveny na neustálé změny, které jsou nyní součástí obchodního života. 


CEO sítě BDO v regionu EMEA, Trond-Morten Lindberg, uvádí: „Očekává se, že vedoucí podniků budou řešit nové výzvy, jako jsou vznikající technologie, ale také budoucnost pracovní agendy, otázky životního prostředí a udržitelnost. S vyčerpáním přírodních zdrojů se neomezený meziroční hospodářský růst již nezdá být proveditelný, jak se původně předpokládalo. A zejména mladší generace - nové talenty zítřka - očekávají, že se program udržitelnosti firem stane jasnou součástí agendy představenstev firem.“ 3 strategické oblasti investic k uvolnění růstu: talent, technologie a inovace

Vedoucí pracovníci si jsou vědomi potřeby udržet dynamičnost v podnikání a rychle reagovat na nové tržní příležitosti. Způsob, jakým podniky usilují o růst, jako takový se změnil a talent, technologie a inovace produktů jsou tři prioritní oblasti investic a transformace, které, jak tito lídři říkají, povedou k jejich budoucímu úspěchu. 


Trond-Morten Lindberg pokračuje: „Pokud je talent prioritní oblastí investic, je naprosto nezbytné, abychom jasně porozuměli všem generačním rozdílům a tomu, co nová generace očekává od svých zaměstnavatelů, díky čemuž se každý zaměstnanec bez ohledu na svůj věk cítí zapojen. Zaměstnanci hledají účel a smysl své práce a zejména mladá generace bude chtít vidět zisky v efektivitě prostřednictvím digitalizace a technologie. Rovněž budou očekávat, že tyto zisky budou investovány do lepší rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem, do udržitelnosti a opatření v oblasti klimatu a do zajištění rovnosti.“

 


Příležitosti pro transformační změny

S cílem realizovat své ambiciózní plány na příštích pět let, očekávají firemní lídři, kteří se účastnili průzkumu, provedení transformačních změn svých obchodních procesů a interních funkcí. 54 % uvedlo, že v rámci jejich IT a technologických funkcí bude zapotřebí transformační změna. Oblasti významné změny jsou v souladu s jejich obchodními prioritami, jako je dosažení růstu pomocí digitalizace a inovace jejich produktů a služeb. Evropští vedoucí podniků uznávají, že podnikání jako obvykle již nebude vítěznou strategií k dosažení jejich agresivních růstových ambicí. Místo toho je zapotřebí skutečná změna, aby se přehodnotily vztahy se zákazníky, zaměstnavateli a dalšími externími partnery.

 


Odvážnému štěstí přeje

CEO sítě BDO v regionu EMEA Trond-Morten Lindberg dochází k závěru: „Aby bylo možné čelit mnoha dalším výzvám, musí se lídři odhodlat klást odvážné otázky a být připraven vytvořit kulturu, která povzbuzuje ostatní k tomu, aby kladli podobně odvážné otázky uvnitř i vně zasedací místnosti. Musí vědomě aktivovat různé skupiny zúčastněných stran. Musí přistupovat k mladší generaci a naslouchat jejich nezaujatým myšlenkám a návrhům. Vezmeme-li v úvahu nové nápady těchto prvních skutečných „digitálních domorodců“, nepochybně povede k zajímavým debatám a přinese k jednacímu stolu skutečnou přidanou hodnotu. “ 

Zdroj:Radek Václavík, Botticelli
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

CertiCon vyvíjí moderní technologie využitelné pro boj s infekčními onemocněními

Ilustrativní obrázek

Tradiční značky ze segmentu kabelových a bezdrátových poskytovatelů již dohání v oblíbenosti u zákazníků velké technologické a digitální firmy

Ilustrativní obrázek

Společnosti Hyundai a Kia vyvinuly jako první na světě síťově propojené řízení převodovky

Ilustrativní obrázek

Accenture Technology Vision 2020

Ilustrativní obrázek

Hyundai na autosalonu v Ženevě ukáže, že „opravdový pokrok už je za dveřmi“

Ilustrativní obrázek

Svět potřebuje podniky, které se nebojí převzít zodpovědnost a hledají vyšší smysl své existenceČti více
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k bankrotům významných společností

Ilustrativní obrázek

Německý DAX v závěru týdne oslabuje

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy smíšené; trh spekuluje nad tím, co bude tématem Trumpovy konference ohledně Číny

Ilustrativní obrázek

Wall Street pokračuje v růstovém tažení

Ilustrativní obrázek

Německý DAX roste

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifický region se ve čtvrtek obchodoval smíšeně

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.