Jak budou reagovat akcie American Airlines na nízké ceny ropy uvidíme na konci měsíce

11:02 | wa pe | Diskuze

Cena ropy stála ještě v květnu minulého roku 60 dolarů za barel, nyní stojí polovinu. kdybychom se však podívali ještě o rok dříve, spatřili bychom cenu ropy na, dnes těžko uvěřitelných 100 dolarech za jeden barel. Důvodů proč se tak stalo je celá řada. Důležité však je, že tu máme opět nastartovanou hospodářskou sezónu a ten kdo by z nízkých ceny ropy měl profitovat jsou bezesporu dopravci, zejména pak letecké společnosti. A jak by to mohlo vypadat u American Airlines (AAL) by mohli napovědět analytici z TheStreet.

Foto: skeeze usa

 

Na výsledky hospodaření za poslední kvartál si u těchto aerolinek budeme muset počkat až do 29. ledna před začátkem obchodování. Tým expertů z TheStreet však nehodlal čekat a vypracoval investiční doporučení na základě předpokládaných výnosů v tomto roce se zohledněním známých rizik. Výsledkem je doporučení „Buy“ s ratingem B-. Do karet by American Airlines mělo v příštím roce hrát hned několik faktorů, kterým se analytici věnovali ve své zprávě blíže.

Aerolinky vykazují stabilní růst zisků na akcii, které se ve třetím kvartále výrazně vylepšily oproti stejnému období minulého roku. Za poslední fiskální rok se tak dostaly ze ztráty -8,48 USD na akcii v roce 2014 na solidních 3,92 USD na akcii. Podle očekávání expertů by měl tento trend pokračovat a výnosy by se měly více jak zdvojnásobit na 9,02 USD na akcii.2.

Z pohledu rentability vlastního kapitálu (ROE) pozorujeme oproti předcházejícímu roku také výrazné zlepšení, což mnohé napovídá o finanční kondici společnosti. American Airlines se daří překonávat v návratnosti vlastního kapitálu jak své konkurenty z letecké dopravy, tak průměr indexu S&P 500.

Hrubé ziskové rozpětí se v 3Q 2015 v porovnání se stejným čtvrtletím předcházejícího roku také výrazně vylepšilo na 40,14 %. Poněkud hůře si společnost vede v případě čistého ziskového rozpětí, to však stále přibližně odpovídá průměru v sektoru 15,81 %.

Čistý provozní cash flow se v 3Q více jak zčtyřnásobil oproti stejnému kvartálu v minulém roce a tempo jeho růstu vysoce předčilo 136,59% růst ve zbytku sektoru.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.