Investování a pasivní příjmy

00:28 | Cestarelax | Diskuze

1. Nemovitosti

Přestože v posledních letech došlo k určitým vzestupům a poklesům, je nemovitost i nadále preferovanou volbou pro investory, kteří chtějí generovat dlouhodobé výnosy. Investice do pronájmu nemovitostí je například jedním ze způsobů, jak vytvořit pravidelný zdroj příjmů. Na začátku může být po investorovi požadováno složení zálohy ve výši 20% na nákup nemovitosti, ale to nemusí být překážkou pro někoho, kdo již pravidelně šetří. Investice do nemovitosti shledávám pořad nejlepší cestou jak vydělat peníze a vytvořit si bohaté pasivní příjmy.

Investiční fondy pro nemovitost jsou další pasivní investiční alternativou pro investory, kteří nemají zájem řešit každodenní zátěž při správě nemovitosti. Jednou z hlavních výhod je, že vyplácejí 90% svého zdanitelného příjmu jako dividendy pro investory. Existuje však nevýhoda, protože dividendy jsou zdaněny jako běžný příjem. To může být problematické pro investora, který je ve vyšší daňové kategorii.

Realitní crowdfunding představuje střední řešení. Investoři mají na výběr majetkové nebo dluhové investice do komerčních i rezidenčních nemovitostí. Na rozdíl od Investiční fondu pro nemovitost získává investor daňové výhody přímého vlastnictví, včetně odpočtu odpisů bez jakékoli další odpovědnosti, která souvisí s vlastnictvím nemovitosti.

2. Dividendové akcie

Dividendové akcie jsou pro investory jedním z nejjednodušších způsobů, jak vytvořit pasivní příjem, protože vlastně dostáváte zaplaceno. Jak společnost přináší výdělek, část z nich je sifonována a vyplácena zpět investorům jako dividenda. Tyto peníze lze znovu investovat do nákupu dalších akcií nebo vybrat jako hotovostní platbu.

Dividendové výnosy se mohou značně lišit od různých společnosti a mohou také kolísat z roku na rok. Investoři, kteří si nejsou jisti, jaké akcie s výplatou dividend si mají vybrat, by se měli držet těch, které vyhovují označení aristokratu pro dividendy, což znamená, že společnost za posledních 25 let postupně nabízí stále vyšší dividendy.

3. Indexové fondy

Indexové fondy jsou podílové fondy, které jsou vázány na konkrétní tržní index. Účelem těchto fondů je odrážet výkonnost podkladového indexu, který sledují a nabízejí investorům, jejichž cílem je pasivní příjem.

Fondy indexu jsou pasivně spravovány a cenné papíry v nich obsažené se nemění, pokud se složení indexu nezmění. Pro investory to znamená nižší náklady na správu. Kromě toho nižší míra obratu činí indexové fondy efektivnějšími daněmi, čímž se snižuje odpor, který by jinak snižoval výnosy.

Sečteno a podtrženo

Investice do pasivního příjmu mohou investorovi život usnadnit mnoha způsoby, zejména pokud je preferován hands-off přístup. Zde uvedené tři možnosti představují různé úrovně diverzifikace a rizika. Stejně jako u každé investice je důležité zvážit očekávané výnosy spojené s příležitostí k pasivnímu příjmu s potenciálem ztráty.

 

Líbil se vám článek?
+1 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články

Jak si vybrat nejlepšího forex brokera

Půlení (halving) BITCOINu a jeho dopad na cenu v blízké budoucnosti

Elektřina tuzemským domácnostem nadále zdražuje, přestože její velkoobchodní cena klesá

Objev století vždy získá náhodaČti více
Ilustrativní obrázek

Německá burza otevřela lehce nad nulou

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie se dnes obchodovaly smíšeně

Ilustrativní obrázek

Akcie rostou po Trumpově náznaku hladkého předání moci Bidenovi

Ilustrativní obrázek

Německý index DAX se v září příštího roku rozšíří o 10 členů

Ilustrativní obrázek

Německá burza po otevření posiluje

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy převážně rostly

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.