Investoři shortují akcie Tesla nejméně od začátku roku

12:39 | wa pe | Diskuze

Ještě v červnu analytici označovali akcie Tesla za nejvíce na krátko prodávaný titul na trhu v USA. Dnes o několik měsíců a pár pozitivních zpráv později vypadá situace pro společnost Elona Muska o poznání lépe. 

Foto: pestoverde

V poklesu short interest na akciích Tesla došlo i přesto, že automobilka naznačila pokračování produkčních potíží u Modelu 3 a nesplnění výrobních cílů za třetí čtvrtletí. Z údajů burzy Nasdaq vyplývá, že short interest na akciích Tesla se za poslední rok snížil o 7 milionů. Jen v září investoři vykryli 3 miliony akcií TSLA prodaných na krátko, což představuje 10% snížení v meziměsíčním srovnání a nejnižší úroveň krátkých pozic od počátku roku.

V Posledních týdnech se kolem Tesla Inc. soustředily spíše pozitivní zprávy. Naposledy zvýšili svou cílovou cenu pro akcie TSLA analytici Morgan Stanley a to z 317 USD na 379 USD, což představuje takřka 20% navýšení. Automobilka dokázala odstranit potíže, které doprovázely výrobu Model X, ve třetím čtvrtletí dodala 11 865 těchto vozidel, což představuje 18% nárůst ve srovnání s předchozím kvartálem. Tesla navíc oznámila, že je na dobré cestě dodat v roce 2017 zhruba 100 000 vozů Model S a X. Pozornost si také vysloužily plány na plně elektrický tahač Tesla, který by měl být představen 16. listopadu a optimismus panuje také v oblasti systémů pro skladování energie a fotovoltaiky

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.