Investoři do měn hledají úkryt před severokorejskými raketami

14:43 | Pet Bu | Diskuze

Analytici investorům během současné krize mezi USA a Severní Koreou doporučují různé investiční strategie. Tento týden se dařilo tradičním bezpečným přístavům, jako je švýcarský frank nebo japonský jen. Své místo si začíná budovat také čínský juan. Nejvíce postižené měny zaznamenaly Nový Zéland, Jižní Korea, Brazílie a Indie.

Foto: DVIDSHUB

Podle Citigroup by mohl být měnový pár USD/KRW asymetrickým částečným zajištěním. Podle banky je trh v krátkodobém výhledu příliš sangvinický a obavy investorů mohou růst s tím, jak se blíží každoroční vojenské manévry americké a jihokorejské armády, které začínají 21. srpna.  Podle Commonwealth Bank of Australia je riziko vojenského konfliktu na Korejském ostrově nepředvídatelné a investoři by mohli zvážit zajištění proti náhlým rizikům. Nejlepším zajištěním při zhoršujícím se napětí mezi KLDR a USA je podle banky dlouhá pozice na páru JPY/KRW. Jen je bezpečným přístavem díky velkému přebytku japonského běžného účtu a čisté pozici v zahraničních aktivech. Švýcarsko sice také vykazuje velký přebytek běžného účtu, ale Švýcarská národní banka by mohla intervenovat v neprospěch franku.

Scotiabank je přesvědčená o dlouhé pozici na páru CNH/KRW, protože jihokorejská měna snadno podléhá externím nejistotám včetně geopolitické situace. Indikátor relativní síly CNH/KRW je podle banky překoupený a investoři budou vybírat zisky na hladině 175. Banka pak doporučuje pár nakupovat při poklesech.  Podle Sumitomo Mitsui Banking Corp. nejsou investoři úplně přesvědčení, že se vyplatí sázka na pokles Korejského wonu. Výměna ostrých slov mezi USA a Koreou prý pouze vyprovokovala odliv z dlouhých pozic na akciích a měnových párech s japonským jenem a z krátkých pozic na dluhopisech.  Společnost Standard Chartered zase doporučuje krátký obchod TWD/KRW založený na technických indikátorech.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.