Investiční manažeři nechtějí měnit tradiční obchodní modely, navzdory nepříznivým podmínkám, jak ukazuje průzkum Accenture a Orbium

15:15 | E V | Diskuze

V oblasti správy majetku existují nové profitabilní oblasti a manažeři firem podnikajících v tomto segmentu by se měli zaměřit na vyvoj jedinečných personalizovaných služeb a produktů, hledat nevyužité příležitosti v alternativních typech aktiv a neměli by se zaměřovat jen na akcie a dluhopisy.

Ilustrativní obrázek
Foto: accenture

Podle nové zprávy společností Accenture a Orbium (součást Accenture Wealth Management), neplánují navzdory rostoucím vnějším hrozbám téměř čtyři z pěti správců majetku (78%) významné změny tradičních obchodních modelů. Ačkoli mnoho vedoucích pracovníků v oblasti správy majetku chápe potřebu těchto změn, zpráva ukazuje, že váhají pokročit vpřed s odvážnými strategiemi v oblasti transformace obchodních modelů, které by využívaly nové technologie. 

Zpráva Survive and Thrive to 2025: Insights from the Wealth Management C-Suite (Přežít a prospívat do roku 2025: Statistiky z oblasti Wealth Managementu pro výkonné manažery) vychází z průzkumu realizovaného s 51 výkonnými manažery předních společností v oblasti soukromého bankovnictví a správy majetku v Evropě a v Asii.

Dotázaní manažeři zaměření na správu majetku očekávají, že ztratí v průměru téměř třetinu (32%) spravovaných majetkových aktiv kvůli mezigeneračním převodům majetku. Společnost Accenture předpovídá, že v příštích 30 letech to bude představovat 40 bilionů USD investovatelných aktiv. Zpráva uvádí, že k řešení této výzvy budou správci majetku pomáhat několika generacím investorů, kteří hledají přizpůsobené digitální služby, jež odpovídají jejich sociálním a osobním hodnotám, včetně dopadových investic (impact investment) a environmentální, sociální a podnikové správy, známé jako ESG. Aby toho bylo účinně dosaženo, musí firmy zapracovat na změně svých nepružných obchodních modelů a získat nové dovednosti, které jim pomohou lépe se zapojit do ekosystémů, platforem a partnerství v rámci širšího společenství firem. 

„Manažeři zaměření na správu majetku musí zajistit, aby jejich poradenské modely byly ‚vhodné pro budoucnost‘, protože univerzální přístup ke službám pro klienty již nefunguje,“ říká Karel Kotoun, manažer Consulting & Strategy společnosti Accenture. „Mladší generace sociálně aktivních klientů požaduje nové produkty a způsoby obsluhy, včetně okamžitých vícekanálových možností kontaktu. Tato úroveň zapojenosti klientů bude vyžadovat značné investice do technologií, zejména zpracování a analytiky dat, aby bylo možné restrukturalizovat stávající obchodní modely tak, aby poradcům umožňovaly poskytovat personalizované poradenství na míru.“ 

Zpráva navrhuje, aby mezi klíčové oblasti růstu správci majetku zařadili nebankovní aktiva – například soukromá aktiva jako přímý kapitál, rezidenční a komerční nemovitosti, rodinné podniky, umělecká a pasivní aktiva – a také neinvestiční aktiva, jako životní pojištění a důchody. Tyto typy aktiv představují růstové příležitosti 78 bilionů USD, respektive 64 bilionů USD. 

Pouze 17 % dotázaných manažerů očekává, že tradiční přístup k segmentaci klientů, jako je věk, region a investovatelná aktiva, bude po dalších pěti letech ještě hrát důležitou roli. Trh se bude pravděpodobně vyvíjet směrem k individuální nabídce, respektující přání a potřeby jednotlivých klientů. Více než polovina (53 %) respondentů věří, že personalizaci urychlí tradiční investiční potřeby a vyvíjející se volby klientů. Úspěch v tomto prostředí bude vyžadovat, aby společnosti spravující majetek udržovaly nebo snižovaly náklady na servis a provoz. 

„Pro přežití investičních společností, a to zejména na trzích bez silné historie investování, bude důležité se zaměřit na identifikaci okamžiků, během kterých klienti uvažují o investicích. Budou muset identifikovat tzv. trhy okamžiku v digitálním prostředí společně se zapojením do širších finančních i nefinančních ekostémů, a to vše společně se svým hlavním posláním – zabezpečováním aktiv klientů," řekl Karel Kotoun. „Lídři v řadách investičních společností tak nabídnou personalizované přizpůsobené digitální interakce, s poradci podporovanými umělou inteligencí, automatizací a analytikou, v ten moment kdy o to klienti budou mít největší zájem.“ 

Manažeři firem zaměřených na správu majetku chápou, že musí více investovat do získávání a udržení talentů, aby mohli pomáhat klientům a nabízet nové produkty, přičemž většina respondentů uvedla získávání talentovaných zaměstnanců jako hlavní investiční prioritu v příštích pěti letech. To, zda firmy mají vhodnou firemní kulturu, aby to dokázaly, není jisté, protože dva z pěti respondentů (40 %) uvedli, že mají potíže s přijetím kultury zaměřené na změnu a s přijetím nových způsobů práce. I když průzkum proběhl těsně před narušením světových trhů pandemií covid-19, respondenti již byli pesimističtí ohledně budoucnosti finančních trhů, přičemž 70 % z nich očekávalo zhoršení ekonomickáho výhledu a 55 % očekávalo zvýšení volatility v krátkodobém horizontu. 

Celou zprávu najdete zde: https://orbium.com/c-level-survey/


O společnosti Accenture

Accenture je přední globální společnost poskytující široké spektrum profesionálních služeb v oblasti strategií a poradenství, interaktivního marketingu, informačních technologií a outsourcingu s digitální podporou ve všech těchto oblastech. Kombinujeme bezkonkurenční zkušenosti a úzce specializované znalosti ve více než 40 průmyslových odvětvích, a to díky podpoře největší celosvětové sítě Advanced Technology a Intelligent Operations center. Díky práci 505 000 zaměstnanců ve více než 120 zemích přináší Accenture neustále inovace, které pomáhají klientům po celém světě zlepšovat jejich výkon a vytvářet trvalé hodnoty. Navštivte nás na www.accenture.com

Zdroj:Markéta Ciňková ASPEN.PR s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Češi jsou nejvášnivější chataři v Evropě, na chaty a chalupy vyráží až na 8 milionů pobytů ročně

Ilustrativní obrázek

GLP představuje svůj první logistický projekt v České republice

Ilustrativní obrázek

MONETA spouští stavební spoření online, v plánu má i digitalizaci sjednávání hypoték

Ilustrativní obrázek

Cebia má 195 milionů nových dat o haváriích a tachometrech k ojetým vozům ze zahraničí

Ilustrativní obrázek

Jak jsou restaurace připraveny na druhou vlnu covidu

Ilustrativní obrázek

General Mills zveřejnila výsledky za 1Q, růst tržeb zpomalil, přesto překonaly očekáváníČti více
Ilustrativní obrázek

IPO Česká zbrojovka Group: Fio banka začala přijímat pokyny k úpisu

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v záporu

Ilustrativní obrázek

Pražská burza otevřela se ztrátou

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 24.9.2020

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy dnes pokračovaly v poklesech

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 24.9.2020

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.