Investiční elita o potížích i příležitostech globální ekonomiky. Kam směřují své investice ti nejlepší?

20.05.2016 10:24 | wa pe | Diskuze

Jak vidí současný vývoj globální ekonomiky elita finančního světa? Zda zvolit pro své investice raději akcie , zlato, či dluhopisy radí David Tepper, Andrew Beal, Bill Conway a mnozí další. 

Foto: Public Domain

 

David Tepper

Zatímco většina hedge fondů v minulém roce spíše ztrácela a někteří investiční manažeři jej dokonce prohlásili za nejhorší ve své dosavadní kariéře, miliardář David Tepper jím proplul s nevídanou jistotou. Slavný investor nedávno skončil druhý na žebříčku čtyřiceti nejvlivnějších osobností finančního světa, Money Masters časopisu Forbes. Podle Teppera byla v loňském roce hlavním zdrojem volatility na světových akciových trzích Čína. Nynější uklidnění Tepper přisuzuje stimulační politice čínské vlády, která měla stabilizační efekt i na trhy v USA.Tepper se domnívá, že akciový trh v USA je nyní natolik silný, že poroste i v případě brexitu a nečekaného výsledku prezidentských voleb v USA.

Klíčovou otázkou nadále zůstává případně zvýšení úrokových sazeb FEDu, jehož pravděpodobnost je po dubnovém zasedání měnového výboru podstatně vyšší.  Podle Teppera budou guvernéři Fedu v otázce dalšího zvyšování nadmíru opatrní a nebudou nikam spěchat. S ohledem na vývoj globální ekonomiky silně ovlivněný Čínou nejdříve vyčkají na návrat vyšší míry inflace a teprve poté přistoupí ke zvýšení. 

 

William Conway

Investiční manažer z Carlyle Group varuje, že FED může trhy překvapit razantním zvýšením sazeb, pokud k tomu dají prostor růst mezd či ceny komodit. Zatímco jednotlivé negativní makroekonomické zprávy mohou investory ubezpečovat, že k dalšímu zvýšení sazeb v nejbližší době nedojde, celková kondice americké ekonomiky je podle Conwaye dobrá a neměla by být podceňována. Pro letošní rok počítají v Carlyle Group s růstem hospodářství USA o 1 % a měsíčním přírůstkem nových pracovních pozic ve výši 200 000 měsíčně.

 

Andrew Beal

Miliardář Andrew Beal je přesvědčen, že FEDu se nakonec podaří vyhnat inflaci na žádoucí úroveň a to přesto, že velká řada centrálních bank například Bank of Japan, je v tomto ohledu celá léta neúspěšná.   Podle něj bude mnohem obtížnější zvládnout následné dopady a přesvědčit obyvatelstvo, že inflace je pod kontrolou a nebude dále razantně růst.

Beal si získal respekt finančního světa svou prozřetelností, když dlouho před světovou finanční krizí výrazně omezil objem půjček ve své bance. Již tehdy odhadl tvorbu ohromného množství toxických úvěrů, které nakonec vedly k pádu Lehman Brothers. Výsledný pád akciových trhů Beal následně využil k nákupu levných aktiv. Nyní Beal znovu omezuje rozsah úvěrů, které jeho banka poskytuje. „Finanční trhy po celém světě se staly hřištěm akademických centrálních bankéřů a všichni víme, jakou výkonnost nakonec mají státem kontrolované trhy,“ prohlásil Beal.  Centrální bankéři podle Beala hazardují s důvěrou investorů i veřejnosti a tato riskantní hra, jak je přesvědčen, nemůže dopadnout dobře.

Slavný investor a matematik příliš dobře nechápe důvody proč americká ekonomika za současných nízkých cen ropy nezažívá výraznou konjunkturu.  „Otázkou je, jestli levná energie má větší stimulační účinek než negativní vliv naší hloupé vlády,“ upřímně glosuje Beal.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.