Investiční doporučení pro akcie Facebook. Sociální síti pomůže k dalšímu růstu umělá inteligence i virtuální realita

13:01 | wa pe | Diskuze

V Tigress Financial se ve své poslední výzkumné zprávě blíže zaměřili na akcie největší sociální sítě dneška, Facebook. 

Foto: iphonedigital

 

Analytik Ivan Feinseth z Tigress Financial zvýšil své investiční doporučené pro akcie Facebook z „Buy“ na „Strong Buy.“ Společnost posiluje svou dominantní pozici mezi sociálními sítěmi a nové příležitosti růstu pro ni bude představovat i umělá inteligence a virtuální realita.   

Hospodářským výsledkům společnosti v posledních čtvrtletích pomáhala cílená snaha zvýšit monetizaci své uživatelské báze díky lepšímu zacílení reklamy, novým reklamním formátům a zahrnutím videa mezi nabízené služby.

Podle analytika je společnost pro investory přitažlivá svou orientací na zvyšování hodnoty akciového podílu a ziskovosti svých aktivit. V krátkodobé perspektivě by další růst společnosti měl být tažen především reklamami na službě Instagram, zpravodajstvím přímo na sociální síti a videem. V dlouhodobé perspektivě bude hlavním tahounem trh s reklamou na mobilních zařízeních, jehož vleikost se do konce roku 2016 odhaduje na 100 miliard USD. Již dnes je tento segment zdrojem 80 % všech tržeb společnosti Facebook.

Feinseth je přesvědčen, že Facebook přistupuje zodpovědně ke svým investicím a akvizicím z hlediska dlouhodobého plánování rozvoje. V minulosti se společnosti vyplatila expanze do mobilních platforem a akvizice WhatsApp, aplikace pro mobilní komunikaci.  Dalšími oblastmi, které by měly Facebooku zajistit růst i v dalších letech budou podle Feinsetha virtuální realita umožňující intenzivnější sdílení zážitků mezi jednotlivými členy sociální sítě a umělá inteligence, který by měla najít uplatnění především ve strukturování novinových článků na sociální síti.      

 

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.