Investiční doporučení a cílová cena pro akcie Monsanto z dílny Citigroup. Akcie mohou klesnout až na 92 dolarů

13:01 | wa pe | Diskuze

Ve své poslední zprávě se analytik P. J. Juvekar ze Citigroup věnoval plánované akvizici výrobce zemědělských chemikálií a geneticky upravených plodin Monsanto ze strany německé společnosti Bayer. Kam až mohou klesnout akcie Monsanto, pokud k převzetí nedojde?

Foto: Mike Mozart

 

Květnová nabídka Bayer obnášela 62 miliard USD, tedy 122 USD za akcii, což vedení Monsanto odmítlo se slovy, že se jedná o „nekompletní a finančně neadekvátní návrh,“ avšak dodalo, že se nebrání dalšímu vyjednávání. Juvekar zachovává na akciích Monsanto investiční doporučení „Neutral.“ Podle jeho názoru společnost nyní čelí nepříznivému tržnímu prostředí, cena osiva v roce 2016 kvůli zostřující se konkurenci poklesla, což mělo za následek nižší růst tržeb i ziskovost.

Podle Juvekara nedojde k otočení současného tržního trendu ani v roce 2017, proto snížil svůj výhled zisků na akcii Monsanto za rok 2016 o 0,20 USD na 4,40 USD na akcii. Konsenzus analytiků počítá s EPS pro rok 2016 ve výši 4,54 USD. Analytik zvýšil svou cílovou cenu pro akcie Monsanto z 94 USD na 112 USD za akcii v důsledku zvýšené šance na akvizici ze strany Bayer.„K akvizici dojde teprve poté, co nabídka dosáhne rozmezí 135–140 USD za akcii, přičemž případný krach jednání povede k poklesu ceny akcií Monsanto na úroveň handle 92 USD za akcii,“ uzavírá analytik.

 

 

 

 

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.