Investiční doporučení a cílová cena pro akcie Apple z dílny Hamzei Analytics

13:08 | wa pe | Diskuze

Akcie společnosti Apple od počátku roku ztrácejí už 7,66 %. Analytik Fari Hamzei vysvětluje, proč je to teprve počátek jejich dalšího oslabování.

Foto: matcuz

 

Akcie Apple v poslední době zamotávají hlavu významným investorům i mnoha analytikům. Nepřesvědčivé výsledky od počátku roku už některé přiměly k prodeji, jiní se titulu drží a věří, že chytí s novou produktovou řadou druhý dech

Fari Hamzei z  Hamzei Analytics je přesvědčen, že dosavadní ztráty titulu by se měly prohloubit dále k hranici 80 USD za akcii.  Ačkoli se akcie AAPL nyní obchodují za 96,98 USD za kus, ještě v květnu se dotkly svého dvouletého minima na úrovni 89,47 USD za kus. 

Apple má na technologickou společnost relativně dlouhou historii, kdy se střídala období úspěchu s těmi méně úspěšnými, vždy však měla v záloze inovaci dostatečně revoluční na to, aby ji vrátila na výsluní.  Hamzei se domnívá, že nyní tomu tak nebude. Poslední produkty společnosti sice oslovily velké množství stávajících zákazníků Apple, rozhodně však po svém uvedení na trh nedosahují takového úspěchu jako svého času iPod či iPhone. Výrazným impulzem k růstu nebyla ani Apple TV ani Apple Watch a Hamzei silně pochybuje také o široce diskutovaném elektromobilu Apple Car

Podle Hamzeie mohou nyní investoři nakoupit akcie Apple ve víře, že znovu přijde převratná inovace, která jejich hodnotu vyžene výrazně výše, on sám však preferuje opodstatněná investiční rozhodnutí a doporučuje Apple k prodeji.  

 

 

 

 

Zdroj:BNZG, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.