Investice v době hospodářské stagnace? Akcie, které porostou ekonomice navzdory

10:45 | wa pe | Diskuze

I v podmínkách ekonomické stagnace se najdou akcie společností, jež slibují slušný růst. Které to jsou nedávno naznačili investiční manažerka Kim Forrestová a ekonom Max Wolff pro televizi CNBC. 

Foto: Public Domain

 

Světová ekonomika v současnosti čelí hned celé řadě významných potíží a její růst je pomalý a značně nejistý, najít tak společnosti, které nabízejí slušné zhodnocení investice není jednoduché.

Známá investiční manažerka Kim Forrestová z Fort Pitt Capital Group doporučuje investorům vložit svůj čas do studia hospodářských výsledků společností a zaměřit se na ty, kterým se dlouhodobě daří získávat podíl na trhu na úkor konkurence. Do této kategorie řadí například makléřské pojišťovací společnosti z USA, Arthur J. Gallagher a Marsh & McLennan.  U obou jsme mohli v posledních letech zaznamenat stabilní růst tržeb i zisků, který se s vysokou pravděpodobností udrží i do budoucna. V případě společnosti Gallagher se série každoročního růstu tržeb počítá už od roku 2005. Zatímco v loňském roce tržby společnosti vzrostly v meziročním srovnání o 17 %, v roce 2014 to bylo dokonce o 45 %. Jako další doporučila akcie společnosti RPM International, která produkuje stavební hmoty, nátěrové hmoty a tmely.

Po spíše menších progresivních společnostech z technologického sektoru se poohlíží Max Wolff, hlavní ekonom v Manhattan Venture Partners. Jeho oblíbené společnosti jsou činné v oblasti, která je v budoucnu doslova předurčena k růstu a to i v případě, že zbytek ekonomiky nebude stačit s dechem. Touto oblastí je podle Wolffa kyberbezpečnost,  která by měla získat nový růstový impulz díky chystaným státním opatřením, jež budou společnosti činit zodpovědnými za úniky jim svěřených dat prostřednictvím hackerského útoku. Tato opatření se především dotknou finančních institucí, které na svých úložištích schraňují velké množství citlivých dat.  Mezi společnosti, které by měly z budoucího vývoje profitovat a zároveň jsou atraktivní díky své aktuálně nízké valuaci řadí Wolff FireEye (FEYE) a Palo Alto Networks (PANW).

Investory by podle ekonoma neměly zklamat ani některé e-shopy především Etsy (ETSY) a kanadská společnost vyvíjející software pro elektronické obchodníky, Shopify (SHOP).

 

 

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.