Intervence ČNB v červenci mírně zvolnily

08:20 | fa ra | Diskuze

Kurz eura ke koruně se včera nezměnil, a česká měna se tak nadále pohybuje na intervenční hranici 27,02 CZK/EUR.

Foto: Web4Trader

Vývoj na trhu nerozkolísalo ani zveřejnění červencového objemu intervencí ČNB. V prvním prázdninovém měsíci totiž centrální banka skoupila jen 307 mil. EUR po 313 mil. EUR v červnu a 575 mil. EUR v květnu. Toto tempo je pro ČNB bezpečné a nevede k nijak prudkému růstu devizových rezerv.

Polský zlotý posílil o třetinu procenta k hodnotě 4,32 PLN/EUR, když mu pomohlo zasedání centrální banky. NBP v souladu s očekáváním ponechala sazby beze změny a vyjádřila přesvědčení, že stabilita měnové politiky bude polské ekonomice prospívat i nadále. Sazby tak nesníží i navzdory očekávanému pokračování meziročního poklesu cen v příštích měsících.

Podobná situace byla včera v Maďarsku, kde zápis z posledního jednání centrálních bankéřů potvrdil jejich záměr ponechat měnovou politiku v současné době beze změn. Forint proti euru získal také třetinu procenta a jeho kurz se posunul k úrovni 308,50 HUF/EUR.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.