Integrační platforma submIT slaví 8 let svého fungování, loni zpracovala rekordních 23 milionů zpráv

15:38 | A O | Diskuze

Jedna z nejmodernějších B2B integračních platforem současnosti – submIT od společnosti EDITEL CZ – v těchto dnech slaví 8 let svého úspěšného fungování na trhu.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Společnost EDITEL CZ, která je vedoucím poskytovatelem elektronické fakturace a výměny obchodních dokumentů v České republice, tuto platformu vyvinula v reakci na všeobecný nárůst poptávky o poskytování EDI služeb. O úspěšnosti platformy submIT hovoří i samotná data: za uplynulých 12 měsíců společnost EDITEL CZ v ní přenesla 23 milionů zpráv, což je oproti předchozímu období nárůst o 11 procent.

Platforma je nabízena formou služby a jejím prvořadým úkolem je zefektivnit komunikaci a spolupráci mezi obchodními partnery. "Platforma submIT umožňuje kompletní integraci elektronických B2B procesů pro všechny společnosti různých velikostí, z odlišných odvětví a s rozmanitou složitostí jejich infrastruktury. submIT zastřešuje všechny klíčové procesy společnosti za účelem efektivní komunikace s obchodními partnery, řízení datových toků přesného zpracování dat a také kontroly kvality datového obsahu," říká Jan Mrvík,výkonný ředitel společnosti EDITEL CZ.

Dle pravidelných statistik, B2B integrační platforma submIT společnosti EDITEL zpracovala za uplynulých 12 měsíců rekordních 23 milionů zpráv, oproti loňskému měření je zaznamenán výrazný nárůst o 11 procent. Převedeno na jednotlivé typy zpráv se přesně jednalo o 5,49 milionu objednávek (ODRS), o 4,57 milionu faktur (INVOIC) a 3,83 milionu dodacích listů (DESADV).

"V průměru, mimo víkendy, zpracovala platforma submIT přibližně 80 tisíc zpráv denně, ve špičkách i mnohem více, což dokazuje i rekordní den 24. dubna 2019 a 108 tisíc zpracovaných zpráv. Dalším výjimečným dnem byl i čtvrtek 4. července 2019 s více než 27 tisíci zpracovanými objednávkami a středa 24. duben, kdy se zpracovalo přes 29 tisíc faktur. Poslední měsíce se pohybují kolem hranice 2 milionu zpracovaných zpráv měsíčně," říká k podrobnějším statistkám Jan Mrvík.

B2B integrační platforma submIT zabezpečuje transformaci široké škály nejčastěji používaných datových formátů, slouží pro dlouhodobé ukládání dokumentů a dat ve vysoce zabezpečeném archivu, zpracovává elektronické faktury s digitálním podpisem a souvisejícími procesy s ohledem na platné legislativní normy, sleduje obchodní procesy prostřednictvím párování jednotlivých vzájemně navazujících obchodních dokumentů, počínaje objednávkou a konče fakturou nebo platbou. submIT umožňuje zákazníkům dosáhnout plně automatizovaných elektronických podnikových procesů bez nutnosti vysokých vstupních investic.

Kromě B2B integrační platformy submIT společnost EDITEL CZ provozuje komunikační platformu eXite®. Více než 15 tisíc klientů ve 20 zemích Evropy využívá pro elektronickou komunikaci se svými obchodními partnery právě tuto eXite. Ohromující je i celkový počet transakcí zpracovaných přes komunikační platformu eXite, který se v rámci celé skupiny EDITEL pohybuje kolem 350 miliónů za rok (kdy jedna transakce v sobě obsahuje jeden a více obchodních dokumentů). 

 

O skupině EDITEL

EDITEL je předním mezinárodním poskytovatelem služeb v oblasti elektronické výměny dokumentů (EDI, z anglického originálu Electronic Data Interchange), který se specializuje na optimalizaci procesů dodavatelského řetězce. Své služby poskytuje klientům v mnoha různých odvětvích a v celé řadě zemí střední a východní Evropy.

EDITEL vlastní síť poboček v České republice, Rakousku, Maďarsku, na Slovensku, Chorvatsku a spolupracuje s mnoha franšízovými partnery v dalších zemích Evropy. Díky tomuto rozsáhlému mezinárodnímu pokrytí a znalostem konkrétních místních požadavků a potřeb jednotlivých trhů je EDITEL ideálním partnerem pro lokální i mezinárodní společnosti, které se již vydaly cestou elektronizace svých procesů nebo se v blízké budoucnosti k tomuto kroku chystají.

Prostřednictvím své platformy eXite® nabízí EDITEL široké portfolio digitálních řešení a služeb. Počínaje elektronickou výměnou obchodních a logistických informací, přes integraci obchodních procesů, webové EDI pro malé a střední podniky, až po řešení pro elektronickou fakturaci a elektronickou archivaci, nebo business monitoring a reporting. Naše úspěšné EDI projekty se opírají o víc než 25 let zkušeností a hluboké odborné znalosti.

 

Zdroj:Jiří Štefek, PR Mollo
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články


Čti více
Ilustrativní obrázek

Ropný trh bude čelit přebytku v prvním čtvrtletí roku 2020, uvedla MEA

Ilustrativní obrázek

Černé zlato přítěží

Ilustrativní obrázek

ČEZ a EMH se podmínečně dohodli na partnerství a investici do cínoveckého projektu těžby lithia

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vývoji cen pohonných hmot a ropy

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k ceně vzácných kovů

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.