„Insider nákupy“ na akciích Kofola pokračují

09:07 | Ka Ří | Diskuze

Zhruba před půl rokem se na akciích společnosti Kofola ČeskoSlovensko, a.s. (dále jen Kofola) začaly objevovat tzv. insider nákupy. Do firemních akcií začal investovat především finanční ředitel Daniel Buryš, nyní se ocitly v hledáčku zájmu manažera René Novotného.

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

René Novotný započal s nákupy akcií Kofola na konci listopadu, zatím poslední regulatorní hlášení poodkrylo obchody z pátku 8. prosince. Tento den Novotný nakoupil na pražské burze na 470 akcií za kurz 415,10 korun, čímž se zároveň postaral o více než polovinu obchodů s titulem toho dne. Nákupem své portfolio rozšířil na 693 akcií Kofola, do kterých celkově investoval přes 288 tisíc korun.

Zatím nejdražší nákupy Novotného byly hned ty úvodní z 28. listopadu za kurz 419,90 korun, kdy akciím Kofola na pražské burze vlastně dopomohl k nejvyšším cenám od úvodu srpna.

Analytik Jiří Zendulka k transakcím uvádí: „René Novotný je již čtvrtou osobou z vedení společnosti Kofola, který letos na burze investuje do firemních akcií. Lze to jistě považovat za pozitivní signál pro titul, resp. důvěru vedení v růst akcií Kofola. Osobně nadále očekávám pro nejbližší měsíce velmi omezený prostor pro růst titulu, který může být limitován například cenou dřívějšího odkupu za kurz 440 korun. Dostat se titulu na vyšší hodnoty podle mého nepůjde, dokud nebude dořešena akcionářská struktura, resp. než z firmy odejde Enterprise Investors (CED Group). K tomu by mohlo dojít v příštím roce, možná formou sekundární nabídky akcií.“

Roční vývoj akcií Kofola na pražské burze

Kofola graf vývoje na BCPP

Zdroj:redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Člen dozorčí rady Kofoly Petr Pravda nakoupil 880 akcií firmy za průměrnou cenu 282 Kč

Ilustrativní obrázek

Kofola: Člen představenstva kupoval akcie

Ilustrativní obrázek

Finanční ředitel Kofoly Buryš dnes kupoval její akcie

Ilustrativní obrázek

Petr Pravda z dozorčí rady Kofoly koupil její akcie za téměř 470 tis. Kč

Ilustrativní obrázek

Viceprezident Goldman Sachs obviněn z insider tradinguČti více
Ilustrativní obrázek

Index DAX výrazně posiluje

Ilustrativní obrázek

Pražská burza roste

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 5.6.2020

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 5.6.2020

Ilustrativní obrázek

Akcie na Wall Street nakonec zavřely mírně v červených číslech

Ilustrativní obrázek

Pražská burza navýšila zisky z tohoto týdne

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.