ING úspěšně bojuje s nepříznivým vývojem v bankovním sektoru, její čistý zisk se zvýšil o 15 %

11:39 | wa pe | Diskuze

Nizozemská banka ING Groep NV zaznamenala ve středu vyšší než očekávaný čistý zisk za třetí čtvrtletí. K dobrému výsledku přispěly především divize retailového bankovnictví a nižší rezervy na úvěrové ztráty.

 

Dle objemu spravovaných aktiv největší nizozemská banka uvedla, že její čistý zisk vzrostl o 15 % na 1,06 miliardy EUR (1,49 miliardy USD) Očištěný zisk před zdaněním bez započtení odprodejů a mimořádných položek vzrostl o 1 % na 1,5 miliardy EUR.

Výsledky lehce předčily očekávání analytiků. Pozitivně se na ziscích banky podepsala divize drobných bankovních služeb , která zaznamenala 10% nárůst čistého zisku poté, co těžila z nižších rezerv na úvěrové ztráty v Nizozemí a Belgii. Tento vývoj pomohl zmírnit dopady slabších výsledků banky, která zaznamenala 24% pokles zisků zčásti zapříčiněném nižšími příjmy z finančních trhů.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.