Inflace zvýší tlak na kurzový závazek

08:24 | fa ra | Diskuze

Kurz koruny vůči euru se včera držel v úzkém pásmu 27,02 – 27,03 CZK/EUR. Z poklidné nálady ho nevyvedla ani dubnová inflace, která skončila o tři desetiny výše, než trh čekal (+0,6 % y/y). Inflace však překvapila nejen trh, ale i samotné centrální bankéře. Od jejich nové prognózy se liší také o 0,3 pb. I tak je ale stále ještě daleko od 2% inflačního cíle, takže nadále držíme svůj předpoklad, že k opuštění intervenčního režimu dojde v Q3 17.

Foto: Web4Trader

Ve směru nahoru překvapila i maďarská inflace, která se v dubnu opět vrátila do kladného teritoria (+0,1 % y/y). Maďarský forint si včera vůči euru polepšil o 0,5 %, když posílil na 314,8 HUF/EUR. Dobře se vedlo i polskému zlotému, který si připsal 0,4 % na 4,4 PLN/EUR.

Dnes bude zveřejněn záznam z posledního zasedání maďarské centrální banky (MNB) z 26. dubna. Ta na něm snížila úrokové sazby o 15 bb na 1,05 %. Záznam ze zasedání pravděpodobně naznačí, že centrální banka je ve snižování úrokových sazeb připravena pokračovat. To včera připustil i viceguvernér MNB Marton Nagy, který prohlásil, že bankovní rada může úrokové sazby snížit ještě jednou s tím, že další kroky jsou nejisté. To by bylo i v souladu s očekáváním trhu, podle kterého sazby poklesnou v Q3 16 na 0,85 %. Ve zbytku regionu bude dnes kalendář ekonomických událostí prázdný.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.