Inflace ve Francii bude potvrzena na nejvyšší hodnotě od listopadu 2014

08:20 | fa ra | Diskuze

Dolar včera pokračoval v oslabování a přiblížil se úrovni 1,12 EUR/USD.

Foto: Web4Trader

Oslabování dolaru nezastavil ani mizerný výsledek francouzského průmyslu. Ten nečekaně klesl hlavně kvůli zpracovatelskému sektoru. To jen potvrdilo naši již zveřejněné odhady o francouzském HDP. Ty ukázaly mezičtvrtletní stagnaci. Za oslabováním dolaru pravděpodobně ještě stály horší statistiky o americké produktivitě. Podle ekonomů SG tyto údaje naznačily, že potenciální růst Spojených států je nižší, než dříve předpokládali. Propad dolaru zastavila až statistika o volných pracovních pozicích, která analytiky příjemně překvapila. Dnes ráno kurz nejobchodovanějšího měnového páru otevírá na hladině 1,117 USD/EUR.

Francouzští statistici by dnes měli potvrdit, že harmonizovaná inflace v červenci dosáhla svého maxima od listopadu 2014 ve výši 0,4 % y/y. Za růstem cen stojí potraviny, které ale byly brzděny cenami energií. I v Itálii by měl být potvrzen předběžný odhad inflace. Tam byly ale ceny v červenci ještě o 0,1 % meziročně nižší.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.