Inflace v USA byla nižší, zatímco ZEW koriguje svůj pokles

08:20 | fa ra | Diskuze

Dnešek přináší z celého týdne nejnabitější kalendář. Zajímavá jsou zejména data ze Spojených států, která mají sílu pohnout devizovým trhem.

Foto: Web4Trader

Nicméně ekonomové SG neočekávají velká překvapení. My budeme sledovat také statistiku českého HDP. Ta podle nás tržní koncensus zklame, nicméně od kurzového závazku korunu neodtrhne.


Inflace v USA byla nižší, zatímco ZEW koriguje svůj pokles


Americká inflace podle ekonomů SG v červenci zvolnila na 0,8 % y/y. Za jejím zpomalením stojí zejména pokles cen pohonných hmot (-5 % m/m), který se přelil i do cen letenek. Zvolnit by měla i jádrová inflace která podle našeho odhadu poklesla na 2,2 %. Zpomaluje i průmyslová produkce, i když využití kapacit by mělo mírně vzrůst. Nemovitostní trh v červnu výrazně překvapil růstem nově zahájených staveb, v červenci však bude podle nás tento růst korigovat.

Německý ZEW index se v červenci propadnul v důsledku výsledku referenda o brexitu. V srpnu očekáváme korekci složky očekávání směrem nad nulu i vzhledem k tomu, že se již uklidnila situace na finančních trzích. Hodnocení současné situace by mělo zůstat příznivé, čemuž nasvědčuje i poslední statistika HDP, když Německo rostlo rychleji, než trhy očekávaly.


Dolar oslabil těsně nad 1,12 EUR/USD


Včerejší údaje ze Spojených států spíše zklamaly a dolar tak oslabil těsně nad hladinu 1,12 USD/EUR. Obchodování je opatrné zejména před zveřejněním zápisu z jednání americké bankovní rady. Trhy se obávají, že holubičí tón zápisu by mohl ještě oslabit šance na zvyšování sazeb v letošním roce.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.