Indická rupie by díky přílivu zahraničního kapitálu mohla zažít nejlepší čtvrtletí od roku 1975

14:00 | Pet Bu | Diskuze

Zahraniční investoři, kteří mají obrovský zájem o indické akcie a dluhopisy, pomohli rupii k cestě za nejlepším čtvrtletním výsledkem od roku 1975. Indická rupie se v tomto měsíci stala nejlépe fungující měnou v Asii, když od konce minulého roku vzrostla o 4,7%.

Foto: itkannan4u

Pomohlo k tomu volební vítězství strany premiéra Narendry Modiho, které zvýšilo sázky na pokračování v reformní agendě současné vlády.  Podle firmy Standard Chartered Plc. se mohou v případě dalšího přílivu kapitálu zvýšit intervence indické centrální banky Reserve Bank of India na měnových trzích.

“Změna pohledu na Indii po celonárodních volbách a vysoké nemovitostní sazby přilákaly velký příliv portfoliového kapitálu do akcií a dluhopisů,“ řekl vedoucí oddělení deviz, sazeb a půjček pro jižní Asii ve firmě Standard Chartered Gopikrishnan MS. „Dění na trhu naznačuje, že RBI provádí intervence a my si myslíme, že v nich banka bude pokračovat, pokud bude pokračovat příliv kapitálu,“ dodal Gopikrishnan.

 Zahraniční držba státních a firemních dluhopisů denominovaných v rupiích vzrostla v tomto čtvrtletí o 359,4 miliardy rupií (5,5 miliardy dolarů). V samotném březnu do země takto přiteklo o 272 miliard rupií. Od konce minulého roku investovaly zámořské fondy do indických akcií celkem 6,1 miliardy dolarů. Celkem 4,5 miliardy dolarů přišlo v březnu. Poptávku po aktivech na rozvíjejících se trzích podpořil také holubičí tón Fedu ve vztahu k budoucímu zvýšení sazeb, který se podílel na slabším dolaru.

V pátek rupie posílila o 0,1% na 64,8850 za dolar a v tomto měsíci již její růst dosáhl 2,8%. Růst této měny za poslední tři měsíce dosáhl nejvyšší čtvrtletní hodnoty od konce září 2012.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.