Index PX zakončil týden na 876 bodech, což znamenalo týdenní nárůst o 2,7 %

08:15 | Redakce W4T | Diskuze

Konec prázdnin na finančních trzích byl nakonec relativně klidný. Samotný začátek týdne, hlavně v Evropě, přinesl extrémně nevýrazné obchodování, protože v pondělí zůstaly trhy uzavřené v Londýně.

Výraznější rozruch nepřinesla ani makrodata na konci týdne a to včetně pátečních dat z amerického trhu práce. Žádný z údajů neposílil spekulace, že Fed bude spěchat se zvyšováním úrokových sazeb. Akciové trhy v západní Evropě v uplynulém týdnu zůstaly bez větší změny, v USA indexy zaznamenaly růsty do 1 procenta. Domácí index PX zakončil týden na 876 bodech, což znamenalo nárůst o 2,7 % t/t.

Tento týden byl z pohledu pražské burzy slabší na významné korporátní zprávy. Co se týká ČEZu (-2,1 % t/t), tak sága neplánovaných odstávek jaderných bloků stále pokračuje. Tentokrát oznámil ČEZ prodloužení odstávky jak 1. (+25 dnů) tak 2. bloku (+8 dnů) v Temelíně. To je z našeho pohledu negativní ze dvou důvodů. Za prvé to negativně ovlivní hospodaření společnosti a za druhé to vzhledem k frekvenci podobných zpráv dále podrývá důvěru investorů.

Další zprávou, která z našeho pohledu stojí za zmínku, je, že akcie Stock Spirits se od čtvrtka (1.9.2016) obchodují bez nároku na dividendu ve výši 0,0227 EUR na akcii (1,1% hrubý dividendový výnos). Přesto akcie dokázala zakončit týden o 3 % výše t/t.

Nejlepší výkonnost zaznamenaly akcie pojišťovny VIG (+4,8 % na 477 Kč), které těžily z růstu celého sektoru evropských finančních institucí. Dařilo se také Erste Group (+3,6 % t/t) a Komerční bance (+2,6 %). Naopak největší pokles zaznamenaly bez jakýchkoliv zpráv Kofola (-1,4 %) a Fortuna (-1 %).

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.