Nedávné výroky představitelů IMF naznačovaly až 14% zastoupení jüanu v měnovém koši, analytici z Credit Agricole však za mnohem realističtější považují symbolických 10 %. Čínský jüan se před schůzkou IMF nacházel v mírném oslabení poté, co někteří investoři spekulovali o připravenosti Pekingu nadále jej stabilizovat, jakmile definitivně dojde k přijetí měny do koše rezervních měn. Vzhledem k malé ochotě oficiálních míst v Pekingu podávat v této věci další informace se však zásadní výprodej jüanu zdá nepravděpodobným.
Mlčení Pekingu nadále nechává investory v nejistotě, což by mohlo vést k oslabení měn hlavních obchodních partnerů Číny, tedy především australského (AUD) a novozélandského dolaru (NZD).
Trend USD/JPY byl v posledních týdnech postranní (range-bound). Dobrá makroekonomická data jak ze Spojených států, tak Japonska se, jak se zdá, vzájemně vyvažovala. Potenciální riziko náhlé devalvace jüanu (CNY) by mohlo alespoň zpočátku posílit jen (JPY). Dalším významným faktorem, který ovlivní kurzy měn v příštích dnech budou veřejná vystoupení předsedkyně FEDu Janet Yellenové ve středu a ve čtvrtek. Až do prosincových schůzek FEDu a Bank of Japan zůstávají analytici z Credit Agricole na měnovém páru USD/JPY bullish.