IBM bude mít možná problém dosáhnout svého výhledu

15:28 | Ne Ro | Diskuze

Analytici z různých firem debatují o tom, zdali se společnosti International Business Machines Corp. (IBM) podaří v roce 2018 dosáhnout EPS alespoň ve výši 13,80 USD.

Ilustrativní obrázek
Foto: Patrick

Společnost IBM se v krátkodobém horizontu pokusí stabilizovat své marže a splnit stanovený výhled a udržet si sníženou daňovou sazbu.

Během čtvrteční konference IBM předpověděla, že operační zisky budou alespoň ve výši 13,80 USD na akcii, což představuje stejnou výši jako v loňském roce 2017. Vzrůst by naopak měly tržby, za předpokladu, že bude zachována aktuální daňová sazba a nebudou započteny kurzové rozdíly.

Předtím, než IBM zveřejnila svůj výhled, konsenzus analytiků zněl EPS ve výši 13,92 USD a tržby ve výši 78,84 miliard USD. Nyní zní EPS 13,86 USD a tržby 80,09 miliard USD.

Analytici z Bernstein hodnotí akcii IBM na Market Perform s cílovou cenou na 150 USD.

Analytici z GBH Insights hodnotí akcii IBM na Attractive.

Analytici z RBC Capital Markets hodnotí akcii IBM na Outperform, nicméně snížili cílovou cenu ze 183 USD na 180 USD.

Analytici z Wedbush hodnotí akcii IBM na Neutral s cílovou cenou na 185 USD.

Ze všech 25 analytiků, kteří pokryli akcii IBM, jich 8 hodnotí tuto akcii na Overweight/Buy, 15 na Hold/Neutral a 2 na Sell. Průměrná cílová cena je dle údajů z FactSet na 170 USD.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.