I přes současnou rally se očekává, že švýcarský frank poklesne

10:23 | Pet Bu | Diskuze

Banky nabízí krátké pozice proti švýcarskému franku jako tu nejlepší sázku roku 2018, protože se očekává, že švýcarská centrální banka zaostane za eurozónou ve zpřísňování monetární politiky a pravděpodobně nebude tolerovat další zpevňování domácí měny.

Ilustrativní obrázek
Foto: Martin Abegglen

Švýcarská měna se v tomto týdnu odrazila od svého tříletého minima oproti euru a ukončila dlouhé období oslabování zčásti proto, že někteří investoři vyhledávali při velkém výprodeji akcií relativní bezpečí franku. Analytici nicméně očekávají, že švýcarská centrální banka SNB zůstane u své politiky levných peněz delší dobu, než ECB. Centrální banka také prohlašuje, že je frank nadhodnocený a představuje nebezpečí pro exportéry.

Ekonomové, kteří se zúčastnili ankety agentury Reuters, se domnívají, že do konce roku 2018 dosáhne frank proti euru hodnoty 1,20. To je úroveň, na které se frank obchodoval před tím, než SNB ukončila v lednu 2015 měnové intervence.  Ve čtvrtek frank vzrostl na své čtyřměsíční maximum na úrovni 1,1448, zatímco v lednu naopak zaznamenal tříleté minimum na hladině 1,1833. Analytici nicméně očekávají, že SNB provede intervence, aby zamezila dalšímu posilování měny.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.