Hyundai IONIQ Electric získal v žebříčku Green NCAP nejvyšší hodnocení za nízké emise a mimořádnou hospodárnost

15:49 | M Z | Diskuze

Green NCAP, první žebříček v Evropě, který hodnotí vozidla podle emisí a hospodárnosti v reálných provozních podmínkách.

Ilustrativní obrázek
Foto: Mgr. Klára Elišáková, MÉDEA PUBLIC RELATIONS, s.r.o.

Oficiálně zveřejnil výsledky prvních testů. Hyundai IONIQ Electric získal 5 hvězd – maximální možný počet hvězd Green NCAP.
Podrobné informace byly zveřejněny na tiskové konferenci v Bruselu u příležitosti Světového dne energetické hospodárnosti.
Elektromobil Hyundai IONIQ Electric je z dvanácti kompletně testovaných modelů jedním z pouhých dvou ekologických vozidel, která dosáhla na nejvyšší hodnocení.

Bruselu u příležitosti Světového dne energetické hospodárnosti.Elektromobil Hyundai IONIQ Electric je z dvanácti kompletně testovaných modelů jedním z pouhých dvou ekologických vozidel, která dosáhla na nejvyšší hodnocení.

Celkové hodnocení modelu Hyundai IONIQ Electric organizací Green NCAP je následující: „IONIQ EV, malý rodinný elektromobil značky Hyundai, používá jako poháněcí jednotku elektromotor o výkonu 88 kW. Lokální emise škodlivin jsou samozřejmě nulové, protože během těchto testů není spalováno žádné palivo. IONIQ EV tak získal maximální počet 10 bodů v hodnocení emisí. Podobně i emise oxidu uhličitého, významného skleníkového plynu, jsou nulové a hospodárnost je velmi dobrá. Spotřeba elektrické energie nepřesáhla v žádném z testů 20 kWh/100 km, nicméně jízda na dálnici s vysokým zatížením vyžaduje výrazně více energie než v ostatních testech. IONIQ EV dokazuje, že vozy se zcela elektrickým pohonem jsou aktuálně nejekologičtějšími dostupnými dopravními prostředky.“

Zdroj:Mgr. Klára Elišáková, MÉDEA PUBLIC RELATIONS, s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Zámoří nakonec smíšeně

Ilustrativní obrázek

Hyundai a Kia investují 300 milionů USD

Ilustrativní obrázek

MONETA Money Bank hlásí úspěšný první měsíc s Apple Pay

Ilustrativní obrázek

Datacentra se letos zaměří zejména na komplexní řešení služeb a bezpečnostČti více
Ilustrativní obrázek

9. ročník ve znamení obchodních systémů a strategií

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k cenám ropy a pohonných hmot

Ilustrativní obrázek

Tradingová strategie pro každého

Ilustrativní obrázek

Čerpacích stanic je nejvíc za posledních 12 let. Přibývají hlavně plničky CNG

Ilustrativní obrázek

Produkce ropy v únoru prudce poklesla

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k cenám ropy a pohonných hmot

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.