Hrozí zaměstnancům propuštění v důsledku COVID-19?

13:13 | E V | Diskuze

StartupJobs.cz spustilo v pondělí už třetí projekt na pomoc lidem zasaženým koronavirem.

Ilustrativní obrázek
Foto: StartupJobs

Startupům, které se v důsledku pandemie musí uchýlit k propouštění, často velice kvalitních, zaměstnanců, nabízí možnost najít jim okamžitě nové uplatnění. Po vyplnění jednoduchého dotazníku o zaměstnanci, StartupJobs samo co nejdříve vyhledá ty nejvhodnější pozice na míru pracovníkovi, a to i mimo samotný portál, napříč českým pracovním trhem. Nová služba již po pár minutách od spuštění měla první nabídky zaměstnanců. Stále platí, že jakákoliv firma může také využít projekt na sdílení zaměstnanců, který má v tuto chvíli již 21 propojení a přes 40 poptávek.

 


Jak na to? Je to jednoduché! 


Nachází-li se firma momentálně ve finanční tísni v důsledku pandemie koronaviru a vedení firmy ví, že jediné možné východisko je propouštění, může nyní díky StartuJobs využít speciální sekci na webu a sama pomoci svým lidem najít novou práci. Zaměstnavatel zde, samozřejmě s vědomím svého zaměstnance, vyplní jednoduchý dotazník o zaměstnanci. Na základě těchto informací StartupJobs firmě doporučí přímo jen ty nejlepší pozice, které odpovídají znalostem a zkušenostem zaměstnance, a to i mimo samotné StartupJobs.cz. Cílem je těmto lidem co nejrychleji najít nové uplatnění, tak aby se minimalizoval negativní finanční dopad pro obě strany. Aby startup přežil a zaměstnanec měl jistotu, že další měsíc dostane výplatu. 


“Signály jsou aktuálně takové, že startupy, hlavě ty v rané fázi, bohužel dost pravděpodobně čeká propouštění. Už tak těžké prvotní kroky, které často doprovází nedostatek finančních prostředků, jsou nynější situací ještě ztíženy. Přestože se jedná o firmy, které ze začátku ve většině případů negenerují žádný zisk, tak pro ně pracují brilantní a inovativní lidé. Jakožto portálu, který takové zaměstnance shání startupům pravidelně, si myslíme, že je naší povinností se o ně teď postarat, aby měli šanci svoje vize proměnit v realitu” říká Filip Mikschik, zakladatel a CEO StartupJobs.cz.

 

 

Více o StartupJobs

StartupJobs je česká online platforma, která se specializuje na to, aby pomohla startupům nalézt ty správné lidi. Víc než 15 tisíc lidí zde našlo svou práci snů. Není to ale jen pracovní portál, je také vstupní branou do tohoto inovativního a neustále se vyvíjejícího prostředí.

StartupJobs pomáhá lidem hledat a najít smysluplnou práci a startupům získávat talentované zaměstnance. StartupJobs vnáší inovace také do světa HR - byl mezi prvními, kteří začali efektivně využívat inzerce pracovních pozic na Facebooku a výkonnostního marketingu obecně pro získávání kvalitních kandidátů. Práci zde hledají především ti, kteří preferují moderní pojetí firemní kultury před korporátem a chtějí se podílet na inovativních řešeních, které živé startupové prostředí nabízí.

StartupJobs je nosným pilířem celého startupového ekosystému v Česku. Disponuje encyklopedií startupů StartupJobs Insights, informuje o novinkách z tohoto světa ve svém Newsroomu. Přímo na webu si každý může otestovat svoje dovednosti a mnoho dalšího. Je komplexním průvodcem zákoutími světa startupů.

StartupJobs usiluje o maximální automatizaci HR procesů za pomoci moderních technologií, tedy o praktickou aplikaci HRTech. Cílem je co nejméně otravných procesů pro HR pracovníky, a naopak více času na kandidáty samotné.

StartupJobs založil Filip Mikschik ještě ve svém dětském pokoji. Tenkrat stránka obsahovala několik startupů. Nyní vyrostla na na více než tři tisíce aktivních firem, které inzerují pracovní nabídky. Každý druhý inzerent přijal alespoň jednoho člověka prostřednictvím StartupJobs. Hlavní tým tvoří 27 lidí. StartupJobs expandovalo v roce 2018 pod hlavičkou StartupJobs.pl do Polska a jako StartuJobs.com míří na další světové trhy.

Zdroj:Tereza Vyhnanovská, HustáKomunikejšn s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Prodleva vyplácení ošetřovného nutí lidi ve finanční tísni půjčovat si peníze

Ilustrativní obrázek

Krize zavádí nové trendy v oblasti IT, zejména outsourcing

Ilustrativní obrázek

Celý proces výběrového řízení na jednom místě.

Ilustrativní obrázek

Daikin Plzeň hledá navzdory krizi stovky nových pracovníků

Ilustrativní obrázek

Odbory společnosti Boeing podporují výrazné propouštění zaměstnanců

Ilustrativní obrázek

Hiring by neměl v krizi zaspat. Šetřit na náboru se firmám může prodražitČti více
Ilustrativní obrázek

Margrethe Vestagerová opět prohlásila, že pokud chce Lufthansa podporu, musí se vzdát tržní síly

Ilustrativní obrázek

Na firmy podnikající v gastronomii a cestovním ruchu dopadá koronavirová krize nejvíce

Ilustrativní obrázek

General Motors hodlá od příštího týdne znovu spustit ve výrobě vícesměnný provoz

Ilustrativní obrázek

Pandemie změnila spotřebitelské chování lidí

Ilustrativní obrázek

Fresenius SE koupí nemocnici v Bonnu

Ilustrativní obrázek

Volkswagen zainvestuje 2,1 mld. EUR do dvou čínských firem zabývajících se elektrickými vozy

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.