Hra o trůny: Nejdražší scény nejsledovanějšího seriálu současnosti

17.08.2017 13:55 | Hů La | Diskuze

Víme-li o Hře o trůny něco jistě, pak je to fakt, že sedmá řada seriálu se zařadí mezi ty nejatraktivnější podívané. A také nejdražší. Ohlédněte se s námi za dosud nejdražšími scénami ze seriálu.

Ilustrační foto
Foto: Philip Wilson

Odehraje se zde více bitev, uvidíme více ohně a větší draky, než jsme kdy předtím viděli. A abychom si tuto vizuálně zajímavou podívanou řádně užili, musí tým tvůrců vynaložit hodně peněz.

Pokud máme ocenit nákladnou práci sedmé sezóny, je třeba se podívat na zatím nejdražší scény seriálu, které jsme viděli. Patří sem všechna ta nečekaná úmrtí, nákladné bitvy a šokující exploze, které od fantazijní série očekáváme.

 

Nejdražší scény seriálu Hra o trůny

Matčina milost, smrt Meryna Tranta

Řada 5., epizoda č. 10

Přestože i v jiných epizodách se to draky jen hemží, finále 5. série přináší nejdražší scénu s úmrtím v celé řadě. A přitom v ní nejsou žádní draci.

Ze všech 100 scén, v nichž někdo umře, je nejnákladnější scéna, kde Arya Stark zavraždí Meryna Tranta. Přestože zde nelétali žádní draci, byl způsob vraždy tím nejnákladnějším. „Oči mu ve skutečnosti vydloubnout nemohla,“ uvádí jeden z tvůrců David Benioff. Proto museli vytvořit řadu speciálních efektů, náhrad a protetik, aby tuto scénu mohli dokončit.

 

 

Bitva bastardů, závěrečná bitva

Řada 6., epizoda č. 9

Obecně se má za to, že otevřená konfrontace Jona Sněha a Ramsaye Boltona byla zatím nejdražší epizodou Hry o trůny. Ale protože HBO rozpočty jednotlivých produkcí nezveřejňuje, můžeme se při vyčíslení spoléhat pouze na spekulativní důkazy. A není jich málo.

Rozpočet celé řady dosáhl 100 milionů dolarů za deset hodin, tj. 10 mil. USD za epizodu. Ovšem na „Bastardy“ zřejmě padly prostředky z jiných epizod. Tento díl si totiž vyžádal 600 členů štábu, 500 externistů, 70 koňů a čtyři kamery po dobu 25 dnů natáčení.

Podle scénáristy Bryana Cogmana to byla určitě největší akční scéna.

 

 

Oheň a voda, bitva na Černovodě

Řada 2., epizoda 9

Před Bitvou bastardů byla nejdražší epizodou „Oheň a voda“ z druhé série.

Tato bitevní scéna původně stála 8 mil. USD a tvůrci následně požádali o další dva miliony. „Kvůli rozpočtu jsme původně chtěli bitvu nechat odehrát mimo kamery …,“ uvedl David Benioff. HBO nakonec trochu pustila chlup.

 

 

Tvrdodomov, závěrečná bitva s armádou nemrtvých

Řada 5., epizoda č. 8

„Tvrdodomov“ se žádné jiné epizodě páté řady nepodobá a je jako většina typických předposledních dílů v řadě. V této epizodě se Jon Sníh snaží převést Divoké za zeď, aby je ochránil před Bílými chodci. Ti však právě v tuto chvíli Tvrdodomov přepadnou a zabijí tisíce Divokých.

Podobně jako u dalších epizod zůstává přesný rozpočet za tuto epizodu záhadou. Z dostupných informací vyplývá, že natáčení trvalo tři až čtyři týdny a nakonec scéna měla zhruba dvacet minut. Tzn. méně než minuta denně.

Navíc je známo, že Harington (Jon Sníh) točil každou z bojových scén třikrát – jednou proti muži v zeleném, jednou proti muži, co vypadal jako mrtvola, a jednou jen „do vzduchu“, aby měl tým k dispozici několik možností.

 

 

Zdroj:refinery29.com, redakce, youtube.com
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články

Seznam.cz požádala o vydání licencí pro vysílání svého televizního kanálu

Netflix se začíná víc zaměřovat na expanzi vlastních studií

IPO Roku: 5 věcí, které o společnosti potřebujete vědět

Apple mění vedoucího projektu Siri a má zájem o hollywoodské filmové studio Culver

TV seriál Hra o trůny dál láme rekordy

Ilustrační foto

Jaká čísla se točí okolo Hry o trůny?Čti více
Ilustrační foto

Americké indexy v závěru týdne uzavřely smíšeně na nule

Segment her s virtuální realitou potřebuje větší konkurenci, prohlašuje lídr trhu Sony

Přehnané odhady těžby ropy v USA zkreslují situaci na trhu, tvrdí CEO Continental Resources

Fúzi s Commerzbank nechystáme, oznámilo vedení UniCredit Bank

Total prodala svou dceřinou společnost Total Italia Gas

Akcie Tesla se blíží svému nejhoršímu týdnu od počátku července

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.