Hotelnictví se připravuje na svět po krizi.

12:12 | E V | Diskuze

Méně lidského kontaktu a větší proluky mezi hosty budou novou normou, říká český startup Mews.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Zatímco se některá ubytovací zařízení po celém světě adaptují na pandemickou krizi tím, že poskytují přístřeší zdravotníkům nebo lidem bez domova, další už začínají vyhlížet budoucnost po krizi a připravují se na návrat běžných hostů. Mezi nimi je i startup Mews, který poskytuje ubytovacím zařízením po celém světě systém pro správu rezervací, check-inů a vyřizování požadavků hostů. Podle zakladatele startupu Richarda Valtra se budou muset hotely nové situaci přizpůsobit například tím, že zpřísní hygienické standardy, minimalizují lidský kontakt s hosty a dají prostor automatizovaným řešením. 

„Pokud někdy existovala příležitost vyladit interní hotelové procesy, je to právě teď,“ myslí si zakladatel úspěšného českého startupu, který dnes působí ve více než 55 zemích světa. Jeho slova potvrzují i některé kroky největších ubytovacích řetězců – velikáni jako Hilton, Marriott nebo Airbnb už se zavázali k tomu, že v brzké budoucnosti podstatně zpřísní své úklidové standardy. 

Airbnb například oznámilo, že mezi jednotlivými hosty přibude povinná 24hodinová proluka, která minimalizuje nebezpečí přenosu viru z užívaného prostoru na člověka. Airbnb společně s odborníky také momentálně vyvíjí nový úklidový postup, ke kterému se budou muset pronajímatelé bytů zavázat. Pokud jej nebudou schopni dodržet, proluka mezi jednotlivými hosty se bude muset prodloužit dokonce na 72 hodin.

 „Pro hotely, hostely a jiná ubytovací zařízení to bude ale znamenat mnohem víc než nakoupit zásoby dezinfekce a důkladně prát povlečení. Počítáme s tím, že svět ubytování začne fungovat za mnohem menšího lidského kontaktu, než jsme doposud byli zvyklí,“ míní Valtr.

 

Místo recepce tablet

Jednou z možných cest, které Valtr do budoucna vidí, je automatizace procesů za využití dostupných technologií. „Jeden z nejúčinnějších způsobů, jak se rychle otřepat z probíhající pandemie, bude nabídnout hostům možnost bezkontaktního check-inu. Digitalizaci procesů na recepci vnímáme jako důležitou pro zajištění zdraví a bezpečnosti nejen hostů, ale i personálu,“ říká Valtr. V praxi to například může znamenat, že místo čekání ve frontě na recepci lidé provedou check-in na tabletu u vchodu do hotelu. Samozřejmostí jsou pak podle Valtra digitální klíče, které hostům přijdou přímo do mobilu, a placení za pobyt online. „Hotely, které se dosud pokrokovým řešením vyhýbaly, nyní mají příležitost investovat do své budoucnosti. Využít situace k tomu, aby automatizovaly interní procesy a dokázaly hostům nabídnout nejen pohodlnější, ale především bezpečnější možnosti ubytování,“ míní zakladatel Mews. 

Sám Mews přitom v reakci na krizi hotelnictví svolal odborný webinář, spustil projekt hotelypomahaji.cz a k nové situaci se postavil jako k výzvě, kterou využije pro lepší strategické plánování a rozvoj svých produktů.

 

 

Více o Mews

Mews je český startup, který poskytuje ubytovacím zařízením systém pro správu rezervací, check-inů a vyřizování požadavků jejich hostů. Umí mimo jiné přijímat platby, řešit kompletní management hotelu včetně personálu a zároveň také podporuje připojení na vlastní API, takže se může jakákoli jiná služba v případě zájmu se systémem propojit. Platformu dnes využívá necelých 2 000 ubytovacích zařízení v 56 zemích po celém světě. Společnost má centrálu v Praze, své kanceláře však už rozšířila i do řady měst, např. do Londýna, Amsterdamu, Barcelony, Paříže, Mnichova, Stockholmu či Sydney. V posledním investičním kole Series B získal Mews 29 milionů eur od investičního fondu Battery Ventures, celková výše investice včetně Series A činila 35 milionů eur.

Zdroj:Tomáš Gajdošík, HustáKomunikejšn s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Prabos získal zakázku pro českou policii v hodnotě 161 mil. Kč

Ilustrativní obrázek

Trh s ojetinami po krizi znovu ožívá

Ilustrativní obrázek

Pátek na trzích: Data z trhu práce v USA, jednání OPEC+ či čtvrteční ECB

Ilustrativní obrázek

Bleskovka 5.6.2020

Ilustrativní obrázek

Firmy si pozitivní komunikací při pandemii udržely zákazníky

Ilustrativní obrázek

Měsíční předpovědi: Update: Ekonomika si osahává dno a inflace brzdíČti více
Ilustrativní obrázek

Index DAX výrazně posiluje

Ilustrativní obrázek

Akcie na Wall Street nakonec zavřely mírně v červených číslech

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS ke zdražování benzínu a nafty

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza oslabuje

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy spíše mírně posilují

Ilustrativní obrázek

Americké indexy uzavřely opět v kladném teritoriu

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.